Душова кабіна: 7 головних переваг
Як вибрати ідеальну за розміром душову кабіну? Яка форма практичніша? Які моделі підходять для маленького санвузла, а які — для душової в ніші? Чи зручна кабінка для літніх людей? Наскільки зносостійкі вітражі з полістиролу і чи безпечні скляні? Якщо хочете дізнатися більше про куточки, читайте далі.
Ванна вважається оптимальним рішенням для комплектації санітарної кімнати. Однак усе частіше в санвузлі встановлюють душову кабіну як доповненням до чаші, так і замість неї. Давайте розберемося, в чому переваги цього виробу і які особливості дозволяють кабінкам Ravak уже два десятиліття зберігати лояльність покупців.
Зміст:
Особливості душових кабін Ravak
Основні характеристики кабінок для душу можна звести до таких пунктів:
- Грамотне використання простору. Площа приміщення не завжди дозволяє встановити зручну ванну, а у вузьких кімнатах кабінка — єдиний варіант. З її допомогою на невеликій ділянці можна облаштувати комфортне місце для щоденних гігієнічних процедур. У каталозі бренда представлені різні за розмірами та формою варіанти.
- Менша витрата води. Сучасні душові гарнітури забезпечують потрібний напір і водночас дозволяють скоротити споживання води. Завдяки точному керуванню можна легко відрегулювати інтенсивність струменя, а моделі з термостатом позбавляють необхідності щоразу налаштовувати температуру.
- Економія часу. Душові кабінки часто вибирають люди з активним способом життя. Не потрібно чекати, поки вода наповнить чашу — достатньо зайти в душову зону і повернути вентиль.
- Комфорт. Звичайно, любителі поніжитися в пінній гарячій ванні можуть наполягати на винятковій комфортабельності чаш. Однак і кабіну можна перетворити на острівець для релаксу та spa-процедур, оснастивши сантехніку додатковими функціями. Допоможе в цьому гідромасажна панель, що забезпечує масаж з ефектом розслаблення, тонізування. Інтенсивність і тип струменя визначає вид форсунок. Їхня кількість у різних панелях відрізняється, тому ви зможете вибрати максимально відповідний варіант. Також позбутися втоми і наповнитися енергією допоможе верхній душ, що підтримує кілька режимів.
- Безпека. Для маломобільних і літніх людей кабіна для душу — найпрактичніше та найбезпечніше рішення. Якщо у вашій родині є люди похилого віку або з особливими потребами, зупиніть вибір на моделі з низьким піддоном, а якщо є можливість — обладнайте зону з вільним входом. Не зайвим буде спеціальне сидіння, яке витримує до 150 кг. Його можна легко скласти до стіни.
- Оригінальний дизайн. Фабрика співпрацює з Nosal Design і Design Storz. Фахівці цих бюро створюють функціональні, надійні та стильні рішення для практичного інтер'єру ванної. Підкреслена лаконічність, благородна простота й рафінована стриманість роблять продукцію бренду універсальною для безлічі напрямків сучасного дизайну.
- Якісні матеріали. Дизайнерські задуми реалізовуються в матеріалах, які відповідають міжнародним санітарним нормам.
У каталозі є як готові рішення (стінки + піддон), так і великий асортимент душових куточків, піддон до яких можна вибрати окремо. Стилістично моделі об'єднані в концепції, коротка характеристика яких подана в таблиці:
Назва концепції |
Особливості |
Supernova |
Міцна рамна конструкція робить розробки з цієї серії оптимальним рішенням і для житлових, і для контрактних приміщень. |
Blix |
Практичні та лаконічні рішення з розсувною системою і зручною ручкою. Варіації Slim мають тоншу рамку. |
Pivot |
Мінімалістичні рішення з ергономічною ручкою і легким відчиненням, яке забезпечує обертовий механізм, що не зношується. |
Chrome |
Овальна форма об'єднує елементи куточків в єдине ціле. Відчинення всередину і назовні забезпечує циліндричний профіль, який замінює петлі. |
SmartLine |
Безрамна конструкція і широкі скляні полотна додають візуальної легкості. За міцність виробу відповідають петлі, інсталяційний профіль, тримачі. |
Brilliant |
Чіткість ліній і мінімум деталей — ось секрет привабливості дизайну лінійки. За функціональність відповідають надійні петлі, підйомний механізм автоматичного дотягування дверей. |
Walk-in |
Душові з безбар'єрним входом доводять свою практичність. Скло утримують інсталяційні профілі та тримачі. |
Matrix |
Непомітна порогова планка спрощує вхід і дозволяє позначити межі кабіни. Дизайн акцентований квадратними накладками, які закривають місця кріплень. |
10° |
Скошений на 10° кут робить внутрішній простір більш комфортним і виділяє місце для зберігання засобів гігієни. |
Читайте також: «Ванна або душова кабіна: що краще?»
Типи конструкцій
За конструкційним особливостям виділяють такі види душових кабін:
- закриті. Монолітні розробки зі стелею, які постачаються в зібраному вигляді. Їхнє встановлення передбачає лише підключення до водопроводу та каналізації;
- відкриті. Збірні куточки без стелі, що складаються з дверей, стін, варіативно піддона. Сегменти можуть бути укріплені рамою, також доступні безрамні моделі. В асортимент компанії Ravak входять вироби цього типу, оскільки вони простіші у догляді, не вимагають спеціальної вентиляції, підходять для кімнат різної площі.
Двері в кабінках бувають:
- розсувні. Сегменти зсуваються паралельно один одному. Фірмова система AntiBlock попереджає заїдання і перекіс дверей. Такі рішення підходять для компактних приміщень;
- розпашні. Зрозумілі та зручні у використанні, проте моделі з розпашними дверима вимагають додаткового місця для відчинення;
- складані. Двері-гармошки забезпечують широкий вхід і не крадуть простір;
- поворотні. Практичне рішення, яке забезпечує фірмовий механізм, що не зношується. Він складається зі сталевого стрижня, який встановлений у корпус петлі.
Форми
При виборі сантехніки важливу роль відіграють форми душових кабін. Правильно підібрана конфігурація дозволяє раціонально використовувати наявні квадратні метри, обіграти нетипове планування, позначити функціональні зони простору або підкреслити особливості оформлення. У колекціях фабрики є варіанти, які допоможуть впоратися з усіма перерахованими завданнями.
Прямокутні. Вважаються найбільш практичними в експлуатації. Така форма забезпечує безліч варіантів облаштування внутрішнього простору. Крім того, розробки передбачають і варіативність монтажу: біля стіни, в кутку.
Напівкруглі. Круглі моделі мають ефектний вигляд, але їх можна встановлювати не в кожній ванній. Такі конструкції вимагають місця і не підходять для маленьких санвузлів. Кабінки усіченої форми — більш практичні.
Кутові. У невеликих кімнатах задіяти кут — часто єдиний спосіб встановити душову кабіну. Розробки в чверть кола популярні через їхню компактність і функціональність. Радіусні моделі достатньо місткі: вони дозволяють монтувати не тільки гарнітур, але і полички.
Атипові. Конструкції формату Walk-in створені для безбар'єрних душових зон і дозволяють обладнати нестандартний простір, наприклад, в нішах. Вони можуть бути виконані як окрема стінка чи як куточок.
Оптимальні габарити
Які розміри душових кабінок — найзручніші? Однозначної відповіді на це запитання немає. Відповідні габарити визначаються з урахуванням зросту та комплекції всіх членів сім'ї, а також площі й планування санітарного приміщення.
Висота куточка має значення, якщо потрібен виріб для кімнати з дуже низькою стелею. Оскільки конструкція пропонованих фабрикою Ravak моделей не передбачає даху, використовувати будь-яку розробку бренду може навіть дуже висока людина.
У колекціях компанії представлені моделі:
- завширшки 75-160 см;
- завглибшки 80-120 см.
Познайомитися з асортиментом бренду ближче допоможе стаття «Рейтинг кращих 10 душових кабін Ravak».
Наскільки важливі матеріали?
Кабіна для душа — герметична конструкція, яка відокремлює душову зону і перешкоджає попаданню води на підлогу, меблі та інші предмети. Вона може бути рамною або безрамною.
Кожен елемент виробів першого типу обрамлений алюмінієвим профілем, обробка та фарбування якого відбувається в гальванічному і фарбувальному цехах фабрики. На поверхню профілю наноситься епоксидно-поліефірна фарба, яка відрізняється кольоровою стабільністю, хімічною стійкістю і стійкістю до стирання. Сегменти розробок другого типу фіксуються за допомогою петель і тримачів. Для встановлення куточків використовують монтажний, а нівелювати зазори до 2 см допоможе регулювальний профіль. Компанія пропонує такі варіанти декоративних фінішів рами: сатин, хром, полірований алюміній, білий і чорний кольори.
Вітражі можуть бути виготовлені з полістиролу або загартованого скла. Пластикове полотно — дешевше, буває з різними декорами і має цікавий вигляд в інтер'єрі. Однак слід розуміти, що це не найміцніший матеріал.
Безпечне або загартоване скло — надійне й гігієнічне. Незважаючи на візуальну крихкість, матеріал витримує удари ліктем, душовою лійкою або пляшкою від шампуню.
Зверніть увагу! При направленому сильному ударі загартоване скло може розбитися, але уламки не будуть гострими.
На вибір пропонується як прозоре полотно, так і з декором. На поверхню скляного вітража наноситься спеціальне покриття, яке запобігає утворенню патьоків і вапняного нальоту. Щоб зберегти цей шар і спростити догляд за сантехнікою, рекомендується регулярно наносити після миття спеціальний засіб — Ravak AntiCalc Conditioner.
Щоб переконатися в безпеці та надійності скляного вітража, подивіться краш-тест:
- Комментарии