Душові кабіни без задньої стінки Ravak: конструкція, комплектація, монтаж
Наскільки надійні та функціональні душові куточки? Як встановлюються кабінки без задньої стінки? За рахунок чого вдається домогтися герметичності огородження? Які рішення для зони душу пропонує компанія Ravak? Читайте далі, щоб розібратися з перерахованими питаннями.
Що практичніше для душової зони: кабіна, бокс або куточок? Вибір залежить від сукупності багатьох факторів: від розмірів приміщення і розведення комунікацій до побажань власників квартири й обраного стилю інтер'єру. Водночас важливо розуміти, що перераховані огородження відрізняються за конструкцією та функціоналом.
Душові кабіни бувають закриті та відкриті. Моделі першого типу складаються з бічних стінок, даху, дверей, піддона. Такі розробки часто постачаються в зібраному або частково зібраному вигляді. Гідробокс ― різновид закритих кабінок для душу. Зазвичай вони мають глибокий піддон і обладнані додатковими функціями (гідромасажем, хромо- й ароматерапією). Душові кабіни без задньої стінки та даху ― це відкриті моделі. У їхній конструкції не передбачено розширеного функціоналу, однак цей факт не заважає куточкам перебувати серед найбільш популярних рішень для облаштування душової. У чому секрет популярності відкритих огороджень і чому компанія Ravak пропонує тільки вироби зазначеного типу? Давайте шукати відповіді разом.
Зміст:
Відмінні риси відкритих душових кабінок
Відкриті кабіни називають ще куточками: огородження монтуються біля облицьованої кахлями або штучним каменем стіни та формують лише частину душового простору.
Серед переваг куточків слід виділити:
- Природну вентиляцію. Огородження без стелі на відміну від моделей закритого типу не потребують примусової вентиляції. Якщо у ванній кімнаті забезпечена якісна загальна вентиляція, то ймовірність появи грибка в душовій зоні мінімальна.
- Простий догляд. Душова кабіна без задньої стінки не вимагає спеціальних маніпуляцій при чищенні. Щоб зберегти акуратний зовнішній вигляд сантехніки, використовуйте рекомендовані виробником засоби: очистити вітраж допоможе Ravak Cleaner, а хромовані профілі та ручки ― Ravak Cleaner Chrome.
- Широкий вибір типорозмірів. В асортименті бренду представлені рішення поширених форм і типових габаритів. Каталог включає квадратні, напівкруглі, прямокутні моделі, ширина яких варіюється в межах 75-140 см, а глибина ― 80-120 см. Висота виробів 170-200 см дозволяє комфортно виконувати гігієнічні процедури високим людям. Також фабрика надає можливість створити душовий куточок, що ідеально підходить для конкретного приміщення. Для цього потрібно вибрати відповідні за розміром нерухомі стінки та двері з однієї колекції.
- Варіативність встановлення. Вписати гідробокс у дизайн-проект іноді буває непросто. Вибір розмірів закритих кабін не такий широкий, і не завжди вдається розмістити конструкцію в певному місці без зміни підведення води, електропроводки або каналізації. Із куточками все набагато простіше. Як вже було сказано вище, асортимент огороджень приємно радує. Крім того, при необхідності кабінку, що ідеально вписується в планування, можна легко сконструювати.
- Позачасовий дизайн. Прозорий або напівпрозорий вітраж і тонка рамка з фінішною обробкою універсальних кольорів гармонують із десятками інтер'єрних стилів. Естетика продукції чеського бренду побудована на принципах мінімалізму. Лаконічні вироби успішно використовують при комплектації санвузлів у таких напрямках, як неокласика, лофт, модернізм, бруталізм, індастріал, скандинавський модерн, еклектика, хай-тек.
«Анатомія» і комплектація душових куточків Ravak
Відкриті кабінки складаються з бічних нерухомих стінок, дверей і варіативно піддону. За герметичність виробів відповідають силіконові та магнітні ущільнювачі. Фабрика Равак виробляє як огорожі, в комплект яких входить ємність для збору води, так і душові кабіни без піддону і задньої стінки. Потрібно відзначити, що останній варіант не поступається за популярністю готовим рішенням. Такі куточки дають більше свободи вибору. Можна придбати піддон, що ідеально підходить за дизайном, матеріалом, висотою, а якщо планується монтаж на підлогу ― ємність взагалі не потрібна.
Матеріали
Давайте розберемо конструкцію виробів детальніше. Стінки та двері складаються з вітража, який може обрамлятися алюмінієвим профілем. У колекціях компанії числяться моделі з вітражем із:
- скла. Безпечне скло ― гігієнічний, міцний і зносостійкий матеріал. Загартоване скло витримує випадкові удари ліктем або пляшкою шампуню. Щоб пошкодити вітраж, потрібен спрямований і дуже сильний удар. Навіть якщо огородження розіб'ється, ймовірність поранитися мінімальна: безпечне полотно розсипається на осколки-кульки без гострих граней. На вибір пропонується прозоре, матове і тоноване скло;
- полістиролу. Доступний полімерний вітраж відмінно виконує свої прямі обов'язки. Полотно з цікавим декором може стати прикрасою інтер'єру. Полістирол при належному догляді збереже презентабельний зовнішній вигляд вказаний у гарантії термін. Однак потрібно розуміти, що полімер ― не найбільш міцний і зносостійкий варіант. Його набагато легше пошкодити, і з часом полотно жовтіє.
Важливо! Скляне полотно має спеціальне покриття AntiCalc, яке попереджає утворення вапняного нальоту. Щоб зберегти захисний шар, виробник рекомендує після миття вітража за допомогою Ravak Cleaner нанести на скло Ravak AntiCalc Conditioner згідно з інструкцією.
Моделі з рамкою із серій Blix, Pivot, Supernova, Chrome, 10° вважаються більш надійними, оскільки краї вітража додатково захищені профілем. Крім того, рама правильно підібраного кольору допоможе вписати сантехніку в оформлення: створити нейтральний фон, «подружити» металеві деталі або стати контрастним елементом, що задає ритм.
Безрамні вироби з колекцій SmartLine, Brilliant, Walk In ― відмінне рішення для санвузлів, у яких цінуються легкість і простір. Прозорі вітражі не перевантажують інтер'єр деталями.
Спосіб відчинення дверей
Від типу відчинення дверцят залежить зручність використання куточка. В асортименті чеської фабрики є моделі з дверима таких типів:
- розпашні. Знайомі та звичні всім розробки. Підходять для просторих ванних кімнат, оскільки вимагають простору для відчинення;
- розсувні. Універсальне рішення для маленьких і просторих санвузлів. Завдяки роликовому механізму стулки легко роз'їжджаються паралельно до стінок і повертаються назад. Перекіс і заїдання дверного полотна попереджає фірмова технологія AntiBlock;
- складані. Двері складаються з декількох мобільних сегментів і зачиняються за принципом гармошки. Складані двері ― ефективний спосіб раціонально використовувати корисний простір;
-
поворотні. Підходять для компактних приміщень. Полотно зафіксоване за допомогою сталевого стрижня, встановленого в корпусі петлі. Запатентований механізм, що не зношується, спрощує експлуатацію душового огородження.
Монтаж огородження для душу
Як встановити душову кабіну без задньої стінки? Детальну відповідь на це питання можна знайти тільки в інструкції до обраної моделі. Куточки відрізняються кількістю елементів, типом відчинення дверцят, наявністю профілю. Усі перераховані характеристики впливають на кількість і послідовність дій.Стаття по темі: «Встановлення душової кабіни Ravak. Коротка інструкція».
Розглянемо загальний алгоритм монтажу без прив'язки до деталей. Встановлення душової кабіни без задньої стінки включає такі етапи:
- Підготовка місця монтажу. Огородження встановлюються в облицьований плиткою кут санвузла.
- Облаштування стоку води. Куточки Равак монтуються як на піддони, так і на підлогу з трапом. Перед фіксацією стінок потрібно встановити та підключити до каналізації піддон або дренажний канал.
- Розпакування обладнання, перевірка комплектності.
- Збирання стінок. Зафіксуйте полотно на верхньому та нижньому профілях.
- «Примірка». До бічних стінок прикрутіть монтажні профілі. Конструкцію поставте на піддон або на заплановане місце монтажу. За допомогою рівня відкоректуйте орієнтацію огорожі в просторі та виконайте на стіні ванної розмітку для монтажного профілю.
- Фіксація монтажних профілів. Після «примірки» зніміть куточок. У зазначених місцях просвердліть отвори, вставте дюбелі, зафіксуйте монтажні профілі.
- Монтаж бічних стінок. Прикрутіть куточок до монтажних профілів.
- Встановлення дверей. Прикріпіть петлі або зафіксуйте роликовий механізм і напрямні відповідно до інструкції.
- Фіксація ручок. Зафіксуйте ручки на дверях.
- Герметизація огорожі. На двері встановіть магнітні ущільнювачі, зовнішню частину конструкції обробіть герметиком.
Наочно процес показаний у відео:Важливо! Компанія рекомендує довірити встановлення кабінки досвідченим майстрам. Фахівці сервісного відділу виконають монтаж куточка в заздалегідь погоджені терміни.
- Комментарии