Як вибрати змішувач для кухні? 4 важливі моменти
Як правильно вибрати кухонний змішувач: щоб і гарний був, і якісний? Чим кран для кухні відрізняється від змішувача для ванної? Розібратися з цими питаннями допоможе стаття. Вона розповідає про те, якими бувають змішувачі, про матеріали і типи покриття, додаткові функції. Ця інформація допоможе знайти відповідний кухонний кран.
Хороший кухонний змішувач означає надійний. Водночас він має підходити до інтер'єру кухні. Також має значення, з чого виготовлений і чим вкритий кран. Але не менш важливо, щоб краном було зручно користуватися. На комфорт впливає і спосіб монтажу, і тип керування, і інші особливості. Від великої кількості варіантів можна розгубитися, але ця стаття допоможе вирішити, яку модель краще вибрати.
Які бувають змішувачі для кухні: види змішувачів
Щоб правильно вибрати змішувач для кухні, необхідно звертати увагу на матеріал.
Крани виготовляють із:
- Латуні. Один із найпоширеніших типів. Ціна таких змішувачів ― невисока. Водночас такі моделі довговічні.
- Силуміну (сплаву алюмінію і кремнію). Дешевші латунних аналогів, але й ламаються швидше (служать максимум рік).
- Неіржавної сталі. Дорожчі латуні, але стійкіші до зношування.
- Міді. Красиво, довговічно та дорого: вироби не бояться механічних пошкоджень і впливу води.
- Пластику. Дешеві варіанти, які не іржавіють. Естетична цінність ― сумнівна, та й в плані міцності поступаються іншим матеріалам. Судячи з відгуків, такий варіант може стати в пригоді лише на дачі.
Усі матеріали, крім пластику та міді, декорують. При виборі покриття треба враховувати, що змішувач має гармоніювати з мийкою.
Читайте також: «Ідеї для великих ванних кімнат».
Покриття
Хром |
Служить найдовше, але на ньому помітні сліди від пальців, плями води. |
Нікель |
Не так сяє, тому і забруднення не так видно. |
Бронза |
Має багатий вигляд, але не настільки стійка до подряпин і сколів, як інші види покриття. |
Граніт, кераміка |
За таким покриттям легко доглядати: поверхня матова, тому водні розводи та відбитки пальців майже непомітні. Мінуси ― відносна крихкість і висока ціна. |
За механізмом керування змішувачі для кухні ділять на:
-
одноважільні (як SN 016.00). З одним регулятором: чим вище піднімається важіль, тим сильніше напір, а поворот вліво/вправо відповідає за температуру;
-
двохважільні (двовентильні). Класичний варіант із окремими регуляторами для гарячої та холодної води.
У тему: «Ідеї для невеликих ванних кімнат».
Чим відрізняється кухонний змішувач від змішувача для ванни?
У змішувачів для кухні та ванни не так вже й багато відмінностей. І там, і там важливі матеріали, зовнішність і тип керування (з двома вентилями або з важелем). Для кухні ще важлива висота виливу.
Якщо мийка глибока, краще вибрати високий варіант, як CR 016.00. Завдяки високому виливу наливати воду в великі каструлі та бідони зручно, та й під час миття бризки не летять на всі боки. До неглибокої раковини теж підійде високий вилив, але у нього може бути занадто громіздкий вигляд.
Крани для ванни та для кухні також відрізняються за способом монтажу. Якщо у ванній частіше встановлюють настінний варіант, то кухонний кран може бути ще й врізним. Перші підключаються безпосередньо до водопроводу, другі ― встановлюють у спеціальний отвір на мийці.
Цікаво: «Як спроектувати ванну кімнату?»
Висувний душ у змішувачі для кухні
Виливи із висувним душем вибирають заради комфорту. Вони ідеальні для неглибоких раковин: воду легко набирати навіть у великі ємності, на кшталт шестилітрових каструль або навіть відер.
Гнучкий шланг (підведення) з лійкою приховані в корпусі крана. Душ легко дістати у разі потреби. Завдяки спеціальній пружині, яка розташована в кінці підводки, душ так само легко повернути на місце ― всередину крана.
Шланг може висуватися майже на метр. Завдяки цьому навіть у маленькій мийці легко мити великі каструлі. Можна наливати воду в ємність, не знімаючи її з плити, розташованої поруч із раковиною. Напір і температура в таких змішувачах регулюються за допомогою важеля, який міститься під лійкою.
Корисно: «Як вибрати ванну?»
Додатковий функціонал сучасних змішувачів
У більшості сучасних змішувачів для кухні вбудовані спеціальні фільтри, які захищають крани від накипу й інших забруднень. Для вибору також доступні моделі з вбудованою системою фільтрації води. Вода ллється вже очищена, питна. Це зручно, оскільки не потрібно купувати окремий фільтр для води.
Щоб заощадити, можна вибрати варіант із блокуванням напору. Деякі моделі оснащують обмежувачами температури. Купити такий змішувач варто, якщо є маленькі діти: малюк не отримає опік від занадто гарячої води.
Є варіанти без важеля, але з сенсором. Їх називають безконтактними. Щоб включити воду, досить піднести руку або посуд під кран. А щоб вимкнути ― прибрати об'єкт із зони охоплення сенсора. Такі крани дуже зручні: можна не торкатися до важеля брудними від готування руками. Але є і мінус: гору брудного посуду не вийде залишити в раковині.
Лайфхак: «Як впоратися з нестачею простору?»
Хороший змішувач для кухні повинен бути виготовлений із якісних матеріалів і поєднуватися з інтер'єром. Щоб кран служив довго, слід вибрати варіант зі сталі, латуні або міді. Силумін і пластик підійдуть максимум для дачі: такі вироби «живуть» недовго. Для неглибоких раковин підійде висувний варіант. Якщо потрібна питна вода, стане в пригоді модель із фільтром.
- Комментарии