Чи можна спроектувати санвузол самостійно? Як підготувати макет і скласти план робіт? Чи обов'язково наймати ремонтну бригаду? Чим відрізняється комплектація маленької та просторої ванної кімнати? Читайте статтю, щоб знайти відповіді на поставлені питання.
Ремонт можна закінчити вчасно, якщо підійти до завдання продумано. Найпростіший варіант ― звернутися до дизайнера та довірити створення санвузла професіоналам. Але якщо таке рішення не влаштовує ― цілком реально впоратися самостійно. Розібратися з черговістю етапів, визначитися з бюджетом і часом допоможе планування ванної кімнати. Про те, як його здійснити та що для цього потрібно, йдеться нижче.
Зміст:
Загальні рекомендації перед початком ремонту
Якщо вирішили самостійно облаштувати ванну кімнату, спершу слід визначитися з фронтом робіт. Чи робите ремонт з нуля? Залишаєте кахлі на підлозі та стінах? Чи потрібно замінити проводку? Хочете встановити підвісний унітаз замість підлогового? Важливо розуміти, що для заміни труб, зміни місця розташування комунікацій, робіт із електромережею та вентиляцією потрібна допомога досвідчених сантехніків та електриків. Цей момент слід враховувати при складанні кошторису.
Знайти стилістичне рішення допоможуть Pinterest, Instagram, спеціалізовані телепередачі, YouTube-канали дизайн-студій. Ці ресурси містять практичні поради та приклади готових робіт. Приклади оформлень, які сподобалися, можуть стати основою для вашого проекту. Планування стандартної ванни ― завдання трохи простіше, ніж робота з приміщеннями нетипового планування. У відкритому доступі є десятки візуалізацій для типових приміщень. Можете скористатися одним із готових рішень або створити власне за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу.
Дизайн-проект необхідний, щоб не витрачати час і гроші на переробки. Складання детального плану інтер'єру на основі точних вимірів приміщення дозволяє зрозуміти послідовність робіт і допомагає правильно вибрати сантехніку.
Працюючи над візуалізацією, не забувайте про:
- якісне освітлення. Вибирайте основне та локальне світло серед спеціальних моделей для ванних. Такі світильники виконані зі зносостійких матеріалів і не бояться підвищеної вологості, перепадів температур;
- висоту встановлення сантехніки. Всім членам сім'ї повинно бути зручно користуватися ванною, умивальником, унітазом, біде;
-
колірну палітру. Світлі відтінки ― безпрограшний варіант. Дизайнери рекомендують бути обережними з контрастними поєднаннями і кольоровими акцентами. Рушники, халати, аксесуари для ванни додадуть кольору в замкнутий простір, що за наявності декору в облицюванні може створити ефект захаращеності. Білий ― універсальна база для інтер'єрів у різних стилях: від мінімалізму й хай-тека до ретро та вінтажу. Відтінки бежевого ― не нова ідея, але ефективна, якщо планується ніжна та затишна обстановка. Сірий ― нейтральний фон, який поєднується з відтінками синього, зеленого, бірюзового, тобто з морською палітрою;
Зверніть увагу! На сприйняття кольору впливає температура й інтенсивність освітлення. Кахлі одного й того ж відтінку в магазині при денному світлі та на стіні ванної можуть сприйматися по-різному. - зносостійкість оздоблювальних матеріалів. У санвузлах використовують штучний камінь, керамограніт, керамічні кахлі, а також водостійку фарбу.
Коли важливий кожен сантиметр
Компактні санвузли ― серйозний виклик для тих, хто хоче отримати простір, комфортний і для дорослих, і для дітей. Планування маленької ванної кімнати передбачає такі принципи:
-
Функціональність. Навіть у невеликому просторі слід обладнати зони водних процедур, особистої гігієни та зберігання. Рушникосушка ― ще одна обов'язкова умова. Сушарка необхідна не тільки для сушіння рушників, але і для створення комфортного мікроклімату в приміщенні з підвищеною вологістю.
Важливо! Визначтеся, без чого ви і члени сім'ї не можете обійтися. Не всім потрібні велика тумба, душова кабіна і т.д. - Безпека. Розстановку меблів, сантехніки, побутової техніки плануйте так, щоб у всіх був зручний доступ до раковини, ванни, унітазу. Якщо в будинку живуть малюки і люди з обмеженою мобільністю, зверніть увагу на висоту порога, бортиків ванни, душового піддону. Не зайвими будуть стопери для дверей.
- Загальну монолітність. Відсутність зазорів і щілин між меблями та сантехнікою робить інтер'єр акуратнішим і простішим у догляді. Оскільки в невеликих приміщеннях важливий кожен сантиметр, фахівці рекомендують вбудувати пральну машинку, наприклад, під стільницю чи в тумбу.
Площа 4 м²
Обмежений простір ― виклик навіть для професіоналів. Планування ванної кімнати 4 кв м найчастіше здійснюється з використанням принципів мінімалізму. Щоб виграти якомога більше місця, дизайнери рекомендують:
- Визначитися з потрібним функціоналом. Якщо прийняття ванни для вас не принципове, встановіть повноцінну душову кабіну з розсувними дверима. Найчастіше власники маленьких кімнат віддають перевагу саме зручній зоні для душа, а не маленькій чаші. Якщо хочете встановити ванну і зробити це дозволяє планування приміщення, зверніть увагу на кутові й асиметричні моделі.
- Використовувати місце над одвірками. Висока полиця якнайкраще підходить для зберігання чистячих засобів, особливо якщо в будинку є маленькі діти.
- Вибирати практичні аксесуари та функціональні меблі. Тумба під умивальник або пенал із вбудованим кошиком для білизни, поворотні тримачі, світильники-споти зроблять будь-яку кімнату зручнішою.
- Віддавати перевагу сантехніці з округлими формами. Відсутність кутів знижує ймовірність ударів. Деякі виробники створюють колекції спеціально для маленьких кімнат або пропонують моделі в декількох розмірах, в тому числі й компактні варіанти. Так, у Ravak є дві колекції для маленьких санвузлів ― BeHappy II і Avocado. Також ванни довжиною 120, 140, 150 см представлені в серіях Classic, Rosa, Vanda, Asymmetric. Якщо вирішили самостійно компонувати сантехніку, то зверніть увагу на ергономічні вироби. Ознайомтеся з асортиментом кутових душових кабін, унітазів, раковин ― такі варіанти часто виручають у нетипових приміщеннях.
Площа 6 м²
У малогабаритних квартирах зазвичай санітарна зона ― суміщеного типу. Якщо приміщення має прямокутну форму, планування ванної кімнати 6 кв м не повинно викликати складнощів. Встановлення об'єктів вздовж периметра забезпечує швидкий доступ і передбачає досить місця для проходу.
У такій ванні цілком реально встановити чашу і кабінку для душа або стандартну ванну з душовим куточком. Навісна шафа не матиме масивний вигляд. Практичний варіант ― модель із дзеркальним фасадом, який замінює дзеркало.
Загальні рекомендації при комплектації кімнати на 6 «квадратів» залишаються тими ж, що і для попереднього пункту. Головну роль відіграють багатофункціональність, лаконізм, ергономічні форми.
Більше простору ― більше завдань?
Просторі ванні виконують ті ж завдання, що і компактні. Але такі приміщення пропонують набагато більше можливостей для створення індивідуального оформлення.
- При облаштуванні трьох головних зон можна використовувати перегородки з безпечного скла, каменю, вологостійкого гіпсокартону.
- Для візуального зонування використовують різні за фактурою або кольором оздоблювальні матеріали, освітлення, багаторівневу підлогу.
- Значно розширюється вибір сантехніки і меблів. На 8 або 16 «квадратах» можна помістити й окремо стоячу ванну, і масивну шафу.
Зверніть увагу! Якщо є бажання, в санвузлі можна облаштувати пральню. Способів розмістити пральну та сушильну машини є безліч: під стільницею, вбудовування в нішу, встановлення техніки одна над одною і т.д. Місткий стелаж зробить зону зручнішою.
Площа 8 м²
У просторому приміщенні простіше облаштувати зручний санвузол для сім'ї. Планування ванної кімнати 8 кв м може включати гідромасажну ванну, душову зону з вільним входом, продуману зону зберігання. Якщо необхідно, на такій площі поміститься широка раковина або умивальник із двома чашами. Така сантехніка часто стає «паличкою-виручалочкою» для великих сімей вранці.
Серед найпопулярніших порад дизайнерів виділимо наступні:
- допускається використання 2-3 відтінків;
- мають ефектний вигляд різні фактури й орнаменти, але в використанні принтів і іншого декору важлива міра;
- можна реалізувати проекти і в підкреслено пуристичній, і в класичній стилістиці, яка вимагає значного простору.
Площа 16 м²
Великими санвузлами можуть похвалитися квартири в новобудовах або приватні будинки. Планування ванної кімнати 16 кв м ― це можливість створити оригінальний інтер'єр, що відповідає всім запитам власника житла.
Перша особливість таких санвузлів ― окремостояча ванна, друга ― душова формату walk-in, обладнана гідромасажною панеллю, сидінням, зливом у підлогу та різними аксесуарами.
Окремо стояча чаша ― ефектна сантехніка, яка створює особливу атмосферу. Однак потрібно розуміти, що її встановлення ― досить клопітке. У квартирі потрібно зводити подіум. П'єдестал забезпечує нахил труб, які необхідні для відводу води в каналізацію. Також підвищення ховає комунікації. Для монтажу ванни з вільним розміщенням у заміському будинку потрібно на етапі чорнових робіт підвести до певної точки труби стоку і водопровід для підключення підлогового змішувача.
Звичайно, перерахувати всі моменти, на які слід звернути увагу при складанні макета, в одній статті складно. Ми зібрали головні рекомендації та акцентували на основних завданнях санвузла. Будь-яка кімната вимагає індивідуального підходу, оскільки і планування, і висота стелі, і стан комунікацій, і плани з облаштування простору будуть відрізнятися в кожному конкретному випадку.
- Комментарии