Як вибрати змішувач для ванної — 4 поради
Ви зробили ремонт у санвузлі й отримали ванну своєї мрії: плитка, сантехніка, декор. Залишилося обладнати санітарні прилади відповідними змішувачами. Як знайти відповідні за технічними параметрами, дизайном і функціональністю моделі — детально в нашій статті.
Підбираючи змішувач для ванної, важливо пам'ятати: це не лише деталь продуманого інтер'єру, але і серйозний технологічний пристрій, який забезпечує комфортабельність і безперебійну експлуатацію сантехнічних приладів. Тому не варто купувати в магазині витончений легкий виріб, піддавшись на вмовляння продавця. Краще спочатку розібратися в конструкції, варіантах кріплення і функціоналі моделі, що сподобалася. Отже, який змішувач вибрати?
Основних параметрів небагато:
- Матеріал.
- Особливості конструкції.
- Типи кріплення.
- Дизайн.
- Вартість.
Докладний розбір цих категорій допоможе зрозуміти, як правильно вибрати змішувач для ванної.
Рекомендуємо прочитати: Як спроектувати ванну кімнату?
Види змішувачів
Виробники сантехніки щороку пропонують нові колекції приладів і аксесуарів до них. Фабрики оснащують вироби більш функціональними механізмами, використовують інноваційні матеріали, пропонують дивовижні дизайнерські рішення. Це певною мірою стосується і змішувачів. Найголовніші відмінності між ними — конструктивні.
- Одноважільні. Звичний, простий і зручний пристрій, наприклад, RAVAK Classic CL 022.00, з яким можуть легко впоратися навіть маленькі діти. Повертаємо важіль вниз — напір слабшає, вгору — посилюється. Переміщення ручки вправо/вліво змінює температуру. Раніше кульовий механізм, що забезпечував ці повороти, часто виходив із ладу, але зараз його замінили на надійний керамічний картридж.
- Двовентильні. Такі вироби багато хто вважає застарілими. Перебуваючи під душем, швидко відрегулювати воду однією рукою з їхньою допомогою буде складно. В конструкції механізма теж є слабкі місця — прокладки, які часто виходять із ладу і призводять до протікання крана. Хоча для любителів ретро деякі виробники пропонують розкішні моделі з сучасною начинкою.
- Термостатичні. Неймовірно зручний пристрій, який зберігає налаштовану перед купанням температуру водяного струменя. Регулювання просте: циліндричні важелі на обох кінцях змішувача повертаються до певного положення, фіксуючи потрібний нагрів і напір води. Термостат, аналогічний до RAVAK TE 022.00 / 150, оснащений опцією блокування гарячої води, що оберігає від опіків і особливо актуальний для сімей з дітьми.
- Безконтактні. Персонал в ресторанах або готелях створює умови, які відповідають високим нормативам гігієнічної безпеки. Раковини в санвузлах громадських закладів часто оснащені безконтактними змішувачами. Досить піднести руки до крана — спрацьовують датчики і запускають воду. Плюсом таких пристроїв вважається серйозна економія води і гігієнічність, мінусом — ціна.
Корисна інформація: Як правильно вибрати змішувач для кухні? 4 головні критерії
Конструкція ванно-душових змішувачів
Ще одна ознака, за якою розрізняються змішувачі для ванн, — механізм керування та змішування потоків різної температури. Не кожен покупець розбирається в принципах роботи цих виробів і знає, як вибрати найбільш відповідний змішувач для ванни і душа.
Обладнання випускається кран-буксовим і одноважільними.
Перший тип змішувачів може мати черв'ячні і керамічні кран-букси:
- Черв'ячний механізм вважається міцним і простим в обслуговуванні. Найсерйозніша несправність — вихід з ладу запірної манжети. Ремонт цієї гумової деталі нескладний, а сам виріб цінується за експлуатаційну надійність і низьку вартість. Встановлюються такі механізми в двохвентильні пристрої.
- Вироби з керамічними кран-буксами дорожчі, але термін експлуатації у них триваліший, а регулювання води виконується більш плавно. Щоправда, при зносі керамічних пластин потрібно міняти весь механізм. Щоб захистити кран-буксу, фахівці рекомендують ставити в трубу фільтри — очищувачі води. У важільних пристроях встановлений керамічний картридж із подібним принципом роботи.
Типи виливів
Незважаючи на те, що сучасні санвузли проектуються більш просторими, ніж у старих будинках, часто можна зустріти близьке сусідство умивальника і раковини. У таких випадках доцільно встановити довгий — до 40 см — вилив. Поворотний механізм дозволяє повертати носик до раковини або ванни. Такі моделі зручні й економічні: замість двох змішувачів можна обійтися одним. Головне — правильно вибрати довжину носика, щоб струмінь міг дістати до центру раковини та ванни. Така конструкція, наприклад, у RAVAK Rosa RS 051.00 / 150.
Серед мінусів можна відзначити поступове зниження щільності з'єднувальних елементів змішувача та виливу.
Якщо купувати змішувач тільки для ванни, то пристрій буде оснащений коротким виливом, схожим на RAVAK Suzan SN 022.00 / 150. Такі вироби можуть монтуватися в стіну або на бортик ванни. Прилад займає небагато місця, має зручний для чищення корпус і представлений в різних дизайнерських стилях.
У будь-якому випадку, вибирати тип виливу потрібно відповідно до розташування умивальника і раковини, враховуючи розміри санвузла та інтер'єр приміщення.
Варто ознайомитися: Рейтинг 10 кращих умивальників від Ravak — європейського виробника
Матеріал обладнання
Тепер розглянемо матеріал пристроїв. Як за цією ознакою вибрати змішувач у ванну? Якщо сподобався занадто легкий змішувач, його варто відкласти в бік. Напевно, він виготовлений із нетривких і дешевих сплавів, тому швидко зламається. Надійне обладнання має значну вагу, а кращими матеріалами вважаються латунь і бронза.
- Бронзові вироби мають розкішний вигляд, часто їх використовують для інтер'єрів у стилі ретро. Проблемою стає окислення корпусу: з часом на ньому з'являється зелений наліт. Такі змішувачі мають потребу в надійному захисному покритті.
- Латунні пристрої, як всі вироби Равак, більш стійкі до корозії. Шляхетного блиску їм додає хромоване або нікельоване покриття.
Серед незвичних матеріалів для змішувачів можна назвати скло. Коштують такі моделі недешево, але мають ефектний вигляд. Особливо, якщо в них вмонтоване різнокольорове підсвічування.
До бюджетних пристроїв можна віднести пластикові або силумінові вироби. Вони, ймовірно, протримаються кілька років і можуть використовуватися на дачі або в сільському будинку.
Найбільш практичними вважають пристрої з неіржавної сталі. Їх встановлюють у ванній, кухні, туалеті. Відгуки засвідчують, що плюсів у них достатньо: міцність, довговічність, хороший дизайн і доступна ціна.
Може стати в пригоді під час ремонту: Як вибрати ванну?
Покриття змішувачів
Найкращим покриттям вважається хром. Хромовані вироби часто використовують у колекціях хай-тек. Наприклад, змішувачі серії RAVAK Chrome своїм блиском і чистими лініями прикрашають інтер'єри практичних ванних кімнат. Догляд за поверхнею з хрому нескладний. Головне — не використовувати абразивні мийні засоби.
Нікельоване покриття схоже на хромоване. Цінується за міцність, відсутність відколів, тріщин і стійкість до подряпин.
Домогтися матової текстури покриття можна завдяки емалюванню корпусу. Емаль приваблює тим, що на виробі не видно крапель води, бризок шампуні, слідів від мокрих пальців.
Якщо приміщення ванної кімнати обладнане дорогими сантехнічними приладами з каменю або скла, встановлюють змішувачі преміум класу. Такі вироби можуть бути покриті емаллю, позолотою, декором із кольорового скла. Коштує подібний пристрій недешево, але має вражаючий вигляд.
Тип кріплення і монтаж змішувачів
Кожній ванні або умивальнику підходить певний тип змішувача. Залежно від місця встановлення пристрою існують такі типи кріплення:
- настінний. Звичне і зручне розташування змішувача. Встановлюється на відводи водопровідної труби, всі з'єднувальні елементи заховані за площиною стіни. Прикладом може бути модель RAVAK Neo NO 022.00 / 150. Традиційне кріплення для важільних і вентильних пристроїв;
- врізний. Такі моделі встановлюються на борту, як RAVAK Chrome CR 025.00. Комунікації ховаються за бортом ванни. На борту залишаються вилив, джойстики та душова лійка;
- вбудований у стіну. Важелі перемикачів і вилив розташовані на стіні. Корпус і внутрішні механізми приховані. Конструкція має бездоганний вигляд, але процес монтажу — копіткий і складний. Мінусом вважається неможливість визначити місце несправності й ускладнений доступ для ремонту;
- підлоговий. Застосовується для окремо стоячих ванн. Зазвичай такий тип використовується у просторих приміщеннях санвузлів з ванною, розташованою посередині кімнати або біля вікна. Для фіксації підлогової моделі потрібно провести комунікації під підлогою до місця встановлення. Чудовий варіант — Ravak Chrome CR 080.00.
Цікаво: ТОП-5 гідромасажних систем Ravak
Визначаємося з вибором
Як вибрати змішувач для ванної в стандартну квартиру і не витратити даремно гроші?
Діяти потрібно поетапно:
- Якщо кімната невелика і раковина розташована поруч із ванною, можна придбати пристрій із довгим виливом. Цей варіант — і бюджетний, і економить місце. Якщо умивальник і ванна розташовані в різних частинах санвузла, купувати краще вироби з коротким виливом для кожного приладу.
- Найпрактичнішим і найзручнішим буде одноважільний пристрій.
- Рейтинг за надійністю та довговічністю очолюють латунні пристрої з хромованим покриттям.
- Якщо потрібна сантехніка з простим встановленням, віддайте перевагу настінному змішувачу.
Можна подивитися відмінності між топовими пристроями Равак:
Характеристики |
Ravak Chrome CR 025.00 |
||
Тип |
термостатичний |
одноважільний |
одноважільний |
Вилив, конструкція |
автоперемикання душ/ванна |
душовий гарнітур |
автоперемикання душ/ванна |
Вилив, форма |
класика |
каскад |
класика |
Тип кріплення |
настінний |
вбудований |
настінний |
К-сть монтажних отворів |
2 | 4 | 2 |
Підвід води |
жорсткий |
гнучкий |
жорсткий |
Глибина конструкції, мм |
185 | 103 | 183 |
- Комментарии