Підвісний унітаз: плюси та мінуси
Чому все частіше обирають підвісну сантехніку? Чому її встановленням повинні займатися досвідчені майстри? Які мінуси слід врахувати перед покупкою? Детальна характеристика продукції Ravak допоможе з'ясувати, чи підходить консоль для вашої ванної кімнати і на яку модель слід звернути увагу.
Підвісні унітази — це стильно й ефектно. Але наскільки вони безпечні та функціональні? У відгуках покупців можна легко знайти інформацію про слабкі та сильні сторони сантехніки. Однак переваги та недоліки — найчастіше поняття умовні, оскільки в певних ситуаціях можуть мінятися місцями. У статті систематизовано ключові характеристики виробів консольного типу, які важливі при виборі якісного обладнання для ванної кімнати.
Зміст:
Детальна характеристика консольних моделей
Санітарна кераміка з настінним встановленням впевнено перекочувала з категорії «дивина» в розділ «популярна сантехніка». Консолі встановлюють у санвузлах приватних будинків/квартир і громадських закладів. І в першому, і в другому випадках підвісні моделі показують себе як зносостійке, надійне й ергономічне обладнання. Чим відрізняються у функціональному плані вироби представленого типу і в чому секрет їхньої щораз більшої популярності? Розглянемо детальніше плюси та мінуси пристроїв.
Переваги
Які ж плюси підвісного унітазу? Переваги сантехніки можна звести до таких пунктів:
- Економія простору. Така конструкція в першу чергу актуальна для невеликих приміщень, оскільки дозволяє заховати за фальш-стінкою непривабливі комунікації та бак. Після встановлення видно лише чашу та клавішу змиву. Акуратна сантехніка візуально не перевантажує обстановку та спрощує прибирання підлоги.
- Екологічність. Плоский бачок, який використовується в системі, оснащений технологією дозованого змиву. Більшість моделей передбачає можливість змінити заводські налаштування режимів на більш економні.
- Надійність і продуманість. Хоча зафіксований на стіні унітаз не асоціюється з надійністю, власники консолей у відгуках підкреслюють їхню безпеку та практичність. Чаша міцно кріпиться на покритій антикорозійним шаром металевій рамі, яка витримує значне навантаження. Показники ваги у різних виробників варіюються в межах 150-400 кг.
- Персоналізація. Незаперечний плюс настінних унітазів — можливість регулювання висоти. У випадку з підлоговими моделями доводиться або пристосовуватися до уніфікованих габаритів, або витрачати час на пошуки нестандартного виробу. Консольні конструкції натомість можна зафіксувати на зручному для конкретної людини рівні. Такі рішення особливо актуальні для літніх і людей з обмеженою мобільністю.
- Універсальний дизайн. Лаконічна керамічна чаша, встановлена на стіні, гармонійно вписується в функціональний сучасний і атмосферний класичний інтер'єр.
Недоліки
Для об'єктивної оцінки сантехнічного обладнання необхідно виділити і мінуси підвісного унітаза. Серед слабких сторін виробів відзначають:
- копітке встановлення. Монтування системи передбачає створення ніші в стіні. У приміщеннях з нетиповим плануванням часто доводиться міняти розташування водопровідних і каналізаційних труб для правильного підключення унітазу. Кріплення рами вимагає часу, точних розрахунків і спеціальних інструментів, тому виробники рекомендують довірити цю справу досвідченим майстрам;
- вартість. Ціна настінної чаші зазвичай не перевищує номінальну вартість підлогових або пристінних аналогів. Однак якщо додати інсталяцію і кнопку зливу, то виходить значна сума. Водночас слід зазначити, що за співвідношенням ціни і строку служби консольна сантехніка перебуває в категорії оптимальних рішень;
- труднощі при ремонті. Усунути дрібні несправності бака можна через ревізійне віконце — отвір, який закриває панель із клавішею. Якщо сталася складна поломка системи, можливо, доведеться розбирати фальш-стінку.
Більш докладно про особливості настінних чаш читайте в статті: «Як вибрати підвісний унітаз».
Монтаж
Як вже було сказано вище, кріплення підвісного унітазу — складний, але важливий процес. Правильна фіксація сантехніки дозволить отримати зносостійке обладнання, яким зручно користуватися. Детально зупинятися на монтуванні немає сенсу, оскільки кожна модель має свої особливості. Порядок дій докладно описаний в інструкції, тому перед початком робіт обов'язково вивчіть її.
Для загального розуміння процес встановлення виробу можна звести до таких пунктів:
- підготовка ніші відповідного розміру;
- підведення каналізації;
- монтаж інсталяції;
- підведення водопровідної труби;
- підключення зливного бачка;
- закриття ніші, монтування кнопки змиву, оздоблення стіни;
- встановлення чаші, підключення її до баку та каналізації.
Фіксація навісного унітазу проводиться за допомогою інсталяцій двох типів: блокової і рамної. Перший варіант використовується для монтажу в капітальні стіни. Така конструкція — надійна, доступна за ціною, але підходить не для кожного дизайн-проекту. Другий тип — це сталевий каркас, встановити який можна і в капітальну стіну, і в перегородки з гіпсокартону або піноблоку. Каркас із антикорозійним покриттям передбачає наявність ніжок для фіксації на підлозі.
Важливо! Щоб не шукати відповідь на питання «Як встановити підвісний унітаз?», зверніться до професіоналів. Фахівці сервісного відділу компанії Ravak проведуть монтаж фірмового обладнання у вашій ванній кімнаті в заздалегідь обумовлені терміни.
Особливості настінних унітазів Ravak
Чеська фабрика розробляє і створює якісне обладнання для функціональних сучасних санвузлів. Головні риси продукції вказані в таблиці:
Особливість |
Характеристика |
Розміри |
Логічно, що покупець шукає підвісний унітаз, розміри якого були б максимально зручними. У колекціях бренда є рішення заввишки 325-350 мм, завширшки 360-365 мм, завдовжки 510-530 мм. Такі габарити вважаються найбільш практичними. |
Дизайн |
Компанія співпрацює з відомими європейськими дизайнерськими бюро, фахівці яких розробили впізнавані концепції Chrome і Classic. Саме в цих колекціях представлена санітарна кераміка, яка характеризується ергономічними формами, лаконічністю і позачасовим дизайном. |
Конструкція |
Асортимент включає ободкові (Uni Chrome Rim) і безободкові моделі (Uni Chrome RimOff, Chrome RimOff, Classic RimOff). Обідок спеціальної форми спрощує доступ при чищенні чаш із першої категорії. Унітази формату «рімофф» не мають обідка. Процес змиву здійснюється за допомогою розсікача, що розподіляє потік по бічних і передній стінках. Вода омиває поверхню рівномірно і без бризок. |
Матеріали |
Навісні унітази виконані з екстрабілої кераміки. Міцний та екологічний матеріал покритий глазур'ю, яка робить поверхню ідеально гладкою та захищає виріб від тріщин і сколів. |
Комплектація аксесуарами |
Додатково до кожної моделі можна придбати сидіння з кришкою. Аксесуари виготовлені з міцного пластику та доповнені механізмом SoftClose. Плавне опускання дозволяє позбутися гучних ударів і попереджає удари сидіння об чашу, які можуть із часом стати причиною мікротріщин глазурі. |
- Комментарии