Прямокутні акрилові ванни Ravak: короткий огляд
Чому прямокутні ванни вважаються універсальними? Наскільки важливий тип акрилу? Чим відрізняється монтаж чаш прямокутної форми і які інструменти знадобляться для встановлення сантехніки? Які характеристики вигідно відрізняють розробки Ravak? Знайти відповіді на перелічені питання допоможе короткий огляд ванн чеського бренду.
Значна частина типових квартир і заміських будинків не може похвалитися великим санвузлом. Часто санітарній зоні відводиться кілька квадратних метрів. Щоб розмістити на невеликій площі всю необхідну сантехніку та меблі, звертаються до принципів мінімалізму і функціоналізму. Просторі ванні кімнати пропонують більше варіантів для комплектації. Приміщення, в якому не потрібно рахувати кожен квадратний сантиметр, легше облаштувати відповідно до побажань власників. Але є ключовий момент, який необхідно враховувати під час створення дизайн-проекту санвузла будь-якого розміру. І це — вибір купелі. Його слід виконувати з урахуванням корисної площі приміщення, місця монтажу, кількості членів сім'ї, особливостей підведення комунікацій, дотримання стилістики інтер'єру. Для санітарних кімнат із правильним плануванням частіше вибирають ванни прямокутної форми. У цій статті розберемо, в чому секрет популярності моделей зазначеної конфігурації.
Зміст:
Особливості прямокутних ванн чеського виробника
«Найпопулярніша сантехніка», «висока якість і відмінний сервіс», «кращі прямокутні акрилові ванни» — такі характеристики продукції Ravak можна зустріти у відгуках покупців. Чеський виробник займається виготовленням ванн уже два десятиліття. За цей час каталог бренду поповнився ексклюзивними розробками з впізнаваним дизайном. Зносостійкі й ергономічні чаші стали однією з візитівок фабрики.Моделі прямокутної форми заслуговують на особливу увагу. Такі ванни сьогодні вважаються класикою. Правильна геометрія дозволяє вписати виріб у різні приміщення та гарантувати зручність проведення гігієнічних процедур. Серед особливостей купелей слід виділити варіативність встановлення. Прямокутні моделі відмінно інтегруються в кут, монтуються біля стіни або в нішу. Інші відмінні риси сантехніки розглянемо докладніше.Зверніть увагу! Компанія впевнена в якості продукції і надає 10-річну гарантію на всі ванни. Термін сервісного обслуговування можна збільшити, отримавши довічну гарантію. Для цього необхідно зареєструвати серійний номер виробу на сайті офіційного представництва.
Читайте також: «Асиметричні ванни Ravak: переваги та особливості»
Матеріал і виробничий процес
Усі ванни Ravak виконані з литого акрилу. До переваг полімерного матеріалу відносяться:
-
Міцність і зносостійкість. На відміну від екструдованого литий акрил зберігає білосніжний колір і фізичні властивості. Листи, з яких формують заготовки чаш, отримують шляхом заливання розплавленого акрилату в форми. Матеріал має однорідну структуру, характеризується підвищеною міцністю і стійкістю до розтріскування.
-
Низька теплопровідність. Вода в акриловій ванні довше залишається теплою.
-
Шумопоглинання. Матеріал поглинає звук потоку води, тому пізнє купання не потурбує домочадців.
-
Ремонтопридатність. Із плином часу на поверхні виробів можуть утворюватися потертості або дрібні подряпини, усунути які допоможе спеціальна паста.
-
Просте чищення. Полімер — гладкий і приємний на дотик. На ньому не затримуються забруднення і піна, що значно спрощує догляд за виробом. Для чищення поверхні достатньо використовувати гелеподібні засоби та м'яку губку.
Детальніше про матеріал розказано в статті «Акрилова ванна: плюси і мінуси».
Прямокутні чаші виготовляються з цілісного листа завтовшки 6 мм. Щоб отримати заготовку, лист точково нагрівають і відправляють на вакуумне формування. Компанія використовує тільки металеві матриці, що гарантує точне відтворення конфігурації кожної моделі. Для зміцнення стінок і дна застосовують ламінат або технологію PU Plus. Перший варіант передбачає нанесення на зовнішню поверхню ванни суміші скловолокна та поліефірних смол, другий — трьох шарів поліуретанової піни почергово.
Розміри
При створенні дизайн-проекту важливо закласти точні габарити сантехніки. Розбіжність навіть на пару сантиметрів може ускладнити підключення обладнання або зовсім унеможливить монтаж в обраному місці.
Розміри акрилових ванн прямокутних чеського виробника варіюються в таких межах:
-
ширина — 70-102 см. На етапі проектування дизайнери та інженери приділяють належну увагу ергономіці внутрішнього простору. Навіть у стандартних чашах завширшки 70-75 см може зручно розташуватися доросла людина. Якщо шукаєте ванну для двох, придивіться до моделі Campanula II. Виріб має інтегровані підлокітники та центральний злив, а внутрішнього простору цілком достатньо для спільного купання;
-
довжина — 120-190 см. Чеська компанія пропонує практичні рішення для маленьких і просторих санвузлів. Для компактних санітарних приміщень вибирають моделі завдовжки 120, 140 або 150 см. У таких ваннах процедури можна виконувати в напівлежачому положенні. Для високих користувачів розроблені XXL, City, Formy, Magnolia, Domino.
Мінімалістичний дизайн
Фірмовий стиль Ravak базується на принципах функціоналізму, мінімалізму, пуризму. Лаконічні вироби з цікавими і ненав'язливими акцентами вписуються практично в будь-який сучасний і класичний інтер'єр. Розробки дизайнерських бюро Nosal Design і Design Storz гармонійно доповнюють оформлення в стилі скандинавський модерн, хай-тек, лофт, еклектика, неокласика, ретро, бруталізм. Познайомитися з естетичною платформою виробника допоможе стаття: «Концепція Ravak Chrome: багатослівна простота».
Як вибрати?
Пошук ідеальної прямокутної ванни не відрізняється від вибору чаші іншої конфігурації. Головними характеристиками є:
-
габарити. Розміри сантехніки повинні точно відповідати відведеному для її встановлення місцю;
-
матеріал. Моделі з литого акрилу примітні підвищеною надійністю, міцністю та зносостійкістю. Крім того, полімер — легкий, що спрощує транспортування і монтаж сантехнічного обладнання;
-
можливість додаткової комплектації. Для ванн прямокутної форми у разі потреби можна додатково купити ручки та підголівники. Також купелі обладнують гідромасажною системою, арома- і хромотерапією.
Детальніше про перераховані критерії розказано в статті «Як вибрати ванну?».
Як встановити?
Встановлення акрилових прямокутних ванн виконується за таким принципом:
-
Після розпакування виріб переверніть і покладіть на підлогу.
-
У дні ванни просвердліть отвори діаметром 3 см і завглибшки не більше 1 см.
-
Зберіть ніжки та кріплення панелей (послідовність дій вказана в інструкції).
-
Зафіксуйте опори на ванні.
-
Переверніть чашу і встановіть її в запланованому місці.
-
Виконайте монтаж стічного комплекту.
-
Підкорегуйте висоту ніжок за допомогою рівня.
-
Прикріпіть панелі.
-
Загерметизуйте стики силіконовим герметиком Ravak Professional з антигрибковою дією.
-
Закрийте зазори декоративними планками.
Читайте також: «Як встановити акрилову ванну: 10 кроків»Важливо! Компанія забезпечує гарантійне сервісне обслуговування ванн, встановлених на фірмові ніжки. Виробник не може гарантувати цілісність і термін служби сантехніки, для монтажу якої використовувалися цеглини, газосиликатні блоки, саморобні каркаси та інші конструкції.
- Комментарии