Кутова або пряма ванна: що краще?
У чому принципові відмінності між кутовими та прямокутними ваннами? Для яких приміщень вибирають чаші першого і другого типу? Які рішення для сучасного санвузла пропонує чеський виробник? У статті ми зупинимося детальніше на особливостях, що важливі при виборі сантехніки.
Правильна сантехніка ― основа грамотної комплектації санвузла. Якщо при виборі меблів або аксесуарів можна піти на деякі компроміси, то ванна повинна повністю відповідати певним вимогам. Серед головних критеріїв, якими керуються при пошуку купелі, ― розміри, зручний внутрішній простір, форма. Конфігурація чаші важлива не тільки для створення гармонійного за стилем інтер'єру, але й для правильного встановлення, раціонального використання квадратних метрів, безпечної експлуатації сантехніки усіма членами сім'ї. Не можете визначитися, кутова або прямокутна ванна буде кращим варіантом для дизайн-проекту оновленого санвузла? Якщо зупинилися перед цією дилемою, ми допоможемо знайти ідеальну сантехніку. Читайте далі, щоб дізнатися про сильні сторони моделей прямокутної форми та розробок формату «чверть кола», а також про оригінальні рішення бренду Ravak.
Содержание:
Відмінні характеристики прямокутних ванн
Знайому всім прямокутну чашу вибирають для різних за стилем інтер'єрів. Правильна геометрія гармонує з десятками класичних і сучасних напрямків дизайну.
Ванна акрилова прямокутна, спроектована фахівцями чеської фабрики, ― це:
-
Міцна конструкція. Ravak пропонує купелі, виготовлені з цільного акрилового листа завтовшки 6 мм. Заготовки, виконані за допомогою металевих матриць, додатково зміцнюють ламінатом або технологією PU Plus. У першому випадку на зовнішню поверхню дна та стінок наноситься суміш скловолокна та поліефірних смол, у другому ― три шари поліуретанової піни. Серед відмінних властивостей литого акрилу слід виділити надійність, стійкість до розтріскування, збереження форми, ремонтопридатність. Приємний на дотик матеріал зберігає температуру води та поглинає шум потоку, що ллється. На гладкій поверхні полімеру не затримуються забруднення, тому з чищенням виробу складнощів не виникає.
-
Варіативність встановлення. Монтаж прямокутних чаш здійснюється біля стіни, в кутку, в нішу. Моделі з представленої категорії можна назвати універсальними, оскільки вони підходять для приміщень різної площі. Такі ванни відмінно показали себе як в компактних санвузлах типових квартир, так і в просторих санітарних кімнатах із відкритим плануванням.
-
Широкий розмірний ряд. Каталог бренду включає вироби з такими габаритами: ширина ― 70-102 см, довжина ― 120-190 см, об'єм ― 125-290 л. За цими цифрами ховаються широкі можливості для комплектації зручної та безпечної зони водних процедур. Для маленьких приміщень створені моделі завдовжки 120, 140, 150 см, які можна знайти в колекціях Classic, Chrome, Vanda II, Domino II. Завдяки правильному нахилу спинки в невеликих ваннах можна зручно розташуватися в напівлежачому положенні. До моделей стандартної довжини відносять вироби в 160, 170, 180 см. Такі розробки представлені в концепціях Classic, Chrome, Formy, Magnolia, Campanula II, City, 10°. Спеціально для високих користувачів була розроблена ванна XXL завдовжки 190 см.
-
Ергономічний внутрішній простір. Як вже було сказано вище, прямокутні чаші Равак проектуються для різноформатних санвузлів. Водночас кожна модель може похвалитися ергономічним внутрішнім простором. Щоб звести нанівець ймовірність ударів, усі моделі отримали округлі кути. За комфортне розташування в чаші відповідає полога спинка, а в деяких розробках їй допомагають інтегровані підлокітники. Залежно від конфігурації злив може розташовуватися по центру або в зоні стоп. Так, центральний злив передбачений у моделей Magnolia та Campanula II, який разом із достатньою місткістю дозволяє використовувати ванну для спільного купання. При бажанні купелі можна доповнити підголовником і ручками.
-
Пуристичний дизайн. Мінімалізм, що йде поруч із функціоналізмом, ― основа фірмового стилю. Лаконічні вироби співвідносяться з принципами ергономіки та вписуються в будь-який напрямок сучасного дизайну: від неокласики і ретро до хай-тека і бруталізму.
Зверніть увагу! Виробник впевнений у якості продукції та надає 10-річну гарантію на всі моделі. Крім того, власники сантехніки можуть отримати довічну гарантію на ванну. Щоб продовжити термін сервісного обслуговування, необхідно зареєструвати серійний номер ванни в спеціальній формі.
Особливості кутових чаш
Відповіді пошуковика на запит «кутова ванна плюси і мінуси» радше збивають із пантелику, ніж допомагають визначитися. До чаш кутового типу часто відносять асиметричні моделі, оскільки вони також монтуються в кутку приміщення. Однак місце встановлення не можна вважати головною характеристикою. Первинною в класифікації залишається форма. Конфігурацію кутових чаш ще називають «чвертю кола»: дві стінки купелі з'єднані під прямим кутом, а навпроти розташований закруглений фронтальний бортик.
Асортимент компанії Ravak включає одну ванну представленого формату. Модель NewDay виконана у фірмовому стилі та доступна в двох розмірах. Серед переваг, які надає ванна акрилова кутова, значаться:
-
комфортні умови для гігієнічних процедур. Модель пропонується в типорозмірах 140х140 см об'ємом 235 л і 150х150 см об'ємом 295 л. Овальна конфігурація внутрішньої чаші, достатня глибина, правильний нахил стінок, центральний злив дозволяють зручно приймати ванну удвох. Бортики заввишки 45 см забезпечують безпечний вхід і вихід;
-
грамотне використання корисного простору. Головне завдання купелей представленого типу ― максимально ефективно задіяти кут санвузла. Такі моделі використовують для компактних і просторих приміщень. При порівняно невеликих габаритах сантехніка має містку чашу. Форма виробу та місце його встановлення гарантують вільний доступ, а округла передня стінка мінімізує випадкові удари;
-
можливість облаштувати суміщений душовий куточок. Модель NewDay має інтегроване сидіння, яке робить душовий куточок ще більш функціональним. Встановіть на стіні душову систему або гарнітур, а на борту ванни ― двері VDKP4 NewDay. На широких бортиках біля сидіння можна зберігати засоби особистої гігієни, мочалки й інші необхідні дрібниці;
-
додаткова комплектація. Щоб зробити гігієнічні процедури більш приємними та комфортними, рекомендуємо додатково купити підголовники та систему підводного освітлення H₂0 Color. Хромотерапія позитивно впливає на організм і дозволяє створити в приміщенні камерну обстановку. Доведено, що колір по-різному впливає на людину: тонізує, заспокоює, бадьорить, розслабляє. Виберіть відповідний відтінок підсвічування та насолоджуйтеся водними процедурами.
Читайте також: «Кутова ванна: правильний вибір для нетипових приміщень».
Як вибрати відповідну модель?
Яка ванна краще: кутова або пряма? Однозначної відповіді на поставлене запитання дати важко. Сантехніка повинна відповідати цілій низці критеріїв, серед яких габарити, особливості підключення, розташування комунікацій, площа та планування санвузла, певний стиль оформлення, особливі побажання членів сім'ї.
Якщо планується монтаж сантехніки біля стіни або в ніші, оптимальним вибором буде прямокутна модель. Для дизайн-проектів, в яких для монтажу місткої чаші відведений кут, відповідний варіант ― кутова ванна.
Чеська компанія спеціалізується на комплексних рішеннях для комплектації санітарного простору. У колекціях бренду є розробки для маленьких і просторих санвузлів. Визначитися з відповідним обладнанням допоможуть менеджери офіційного інтернет-магазину Ravak. Консультанти підберуть моделі згідно з вашим дизайн-проектом, а фахівці сервісного центру встановлять ванну в заздалегідь погоджені терміни.
Буде цікаво: «Як вибрати ванну?».- Комментарии