Встановлення кутової акрилової ванни
Кутова акрилова ванна - чудове рішення для облаштування невеликих за площею або нестандартних за геометрією санвузлів.
Кутова акрилова ванна - чудове рішення для облаштування невеликих за площею або нестандартних за геометрією санвузлів. Вони дозволяють раціонально використовувати наявний простір і створюють комфортні умови для прийняття водних процедур. Завдяки широкій різноманітності представлених у каталозібренду Ravak моделей легко підібрати оптимальне обладнання для будь-якої ванної кімнати. При цьому дуже важливо правильно виконати монтаж. Давайте розберемося, як проводиться встановлення кутової ванни.
Зміст:
Підготовчі роботи
Облаштування стильного і функціонального санвузла варто починати з планування. Насамперед одразу необхідно визначитися з обладнанням, яке потрібно встановити і виділити для цього місце. При цьому враховувати необхідність у вільних підходах і обслуговуванні. Якщо ви ще сумніваєтеся, яка ванна краща: кутова чи пряма, прочитайте про їхні особливості тут.
Визначившись із моделлю і місцем її встановлення, можна приступати до вибору варіанту монтажу. Оптимальне рішення - встановлення кутової акрилової ванни на каркас, комплектні ніжки. У цьому разі забезпечується максимальна стійкість і надійність конструкції. Крім того, в більшості випадків опори можуть регулюватися за висотою. Це дозволяє проводити установку без попереднього вирівнювання підлоги.
Інші можливі варіанти монтажу:Важливо! Провідні виробники, як Ravak, рекомендують використовувати тільки оригінальні опори. У цьому випадку бренд надає довічну гарантію.
- на профіль, куточки. Така установка кутової акрилової ванни імітує комплектний каркас, але не дасть змоги проводити регулювання висоти;
- з використання будівельних матеріалів - цегли, блоків. Вони створюють монолітну основу, але й збільшують навантаження на підлогу, міжповерхове перекриття.
Необхідний інструмент і матеріали
Щоб не довелося відволікатися, призупиняти роботи з монтажу кутової акрилової ванни, слід одразу зібрати все необхідне:
- передню декоративну панель і планки для герметизації стиків уздовж стін;
- змішувач, арматура зливу-переливу;
- набір метизів для монтажу. У відповідальних виробників він входить у комплект ніжок, каркаса;
- інструмент: дриль, ключі, включно з розвідним, викрутки, будівельний рівень;
- силіконовий герметик.
Кріпильні роботи
Розбираючись, як встановити кутову акрилову ванну своїми руками, багато домашніх майстрів віддають перевагу монтажу на комплектні ніжки. Це спрощує і прискорює роботи з облаштування санвузла. Причому в каталозі Ravak легко підібрати підходящу модель з ніжками та іншими комплектуючими. Інформацію про підбір оптимального варіанту, розмірну сітку та інші деталі представлено в статті.
Збірку ніжок, каркаса слід проводити відповідно до інструкції виробника. Зазвичай порядок дій наступний:
- перевернути ванну дном догори і покласти на рівну поверхню, підлогу. Щоб уникнути випадкового утворення подряпин, краще передбачити заздалегідь м'яку підстилку;
- зібрати і закріпити ніжки згідно з інструкцією виробника. Для кріплення слід використовувати тільки комплектні металовироби. При закручуванні занадто довгих саморізів виникає ймовірність просвердлювання чаші. Деякі майстри для більшої надійності рекомендують під час монтажу кутової акрилової ванни додатково застосовувати рідкі цвяхи, герметики;
- перевернути ванну і встановити на місце.
Регулювання
-
Якісне встановлення кутової ванни на ніжки неможливе без проведення регулювань за висотою. Вони проводяться з використанням будівельного рівня. Наявні на ніжках спеціальні гвинти дають змогу домогтися вирівнювання у двох перпендикулярних площинах.
- деякі майстри рекомендують під час монтажу робити невеликий ухил у бік зливного отвору. Однак у цьому немає необхідності, оскільки він передбачений самою конструкцією виробу;
- при підключенні переливу і сифона важливо переконатися у відсутності перекосів і щільному приляганні прокладок. В іншому разі підвищується ймовірність утворення протікання;
- якщо встановити екран із дверцятами, то простір під ванною можна використовувати для зберігання побутової хімії, невеликих ємностей тощо.
Якщо проводиться встановлення кутової акрилової ванни з екраном, то під час проведення регулювань важливо враховувати його висоту. Адже при недостатній відстані від підлогового покриття до низу бортика декоративна панель просто не поміститься. Велика висота зумовить наявність зазору. Така конструкція матиме неестетичний вигляд, крім того, в отвір потраплятиме сміття. При цьому варто пам'ятати, що під вагою набраної води і тіла людини ванна може трохи просідати, тому рекомендується робити по висоті запас в 1-2 мм.
Завершальний етап
Після вирівнювання ванни за висотою можна визначати місця розташування кріплень на стінах і проводити їх фіксацію. Це забезпечить надійність її встановлення. Далі проводиться монтаж змішувачів, підключення ванни за допомогою арматури зливу-переливу до каналізаційної системи. Завдяки використанню гофрованого шланга зробити це не складе особливих труднощів. Після цього слід переконатися в герметичності конструкції: наповнити ванну холодною водою і витримати до доби. Якщо протікань немає, то можна встановлювати декоративну панель.
Завершується установка акрилової кутової ванни герметизацією простору між стіною і бортиком ванни. Це зручно зробити за допомогою декоративних планок. Вони фіксуються на герметик.
Корисні поради щодо монтажу
Складніший монтаж кутової ванни з гідро-, аеромасажем. Крім додаткового обладнання, потрібне підключення до електроживлення. При цьому слід використовувати розетки з вологозахистом. Щоб не переживати про надійність і безпеку монтажу, краще довірити його фахівцям. Інші поради щодо встановлення кутової акрилової ванни:
Як видно, встановлення простої акрилової ванни - нескладний у реалізації проєкт. Завдяки невеликій вазі, наявності комплектного каркаса, ніжок та інструкції від виробника можна провести роботи самостійно.
- Комментарии