Ванна або душова кабіна: що краще?
Наскільки виправданий гідромасаж у душовій кабіні? Як за допомогою хромо- й ароматерапії перетворити прийняття ванни в wellness-процедуру? Навіщо встановлювати сидіння в кабіні та в чому особливість душових зон із вільним входом? Що таке мініванна та чому ванни з душовим куточком не втрачають актуальність? Читайте далі, щоб розібратися в цих питаннях.
Комплектація ванної кімнати вимагає продуманості та точності. «Що вибрати: ванну або душову кабіну?» — перша дилема, яка з'являється при створенні дизайн-проекту. Щоб розібратися з особливостями сантехніки та зрозуміти, яке обладнання підходить максимально, ознайомтеся з докладними характеристиками пристроїв.
Зміст:
- Критерії, що впливають на вибір.
- Три головні причини вибрати ванну.
2.1. Wellness і spa в кожному будинку.
2.2. 2 в 1: доукомплектація душовим куточком.
2.3. Продумані рішення для правильного та нестандартного планування. - Три головні причини встановити душову кабіну.
3.1. Раціональне використання місця.
3.2. Економія води та часу.
3.3. Безпека й комфорт. - Висновки.
Критерії, що впливають на вибір
Опорними характеристиками при підборі сантехніки вважаються:
- площа та планування приміщення;
- ритм життя;
- склад сім'ї (чи є діти, люди похилого віку);
- матеріали;
- вимоги до споживання природних ресурсів.
Також на вибір впливають стилістичні вподобання, безпека, надійність конструкції та ще низка специфічних вимог, що виникають у процесі створення конкретного проекту.
Слід розуміти, що зазначені нижче в статті переваги та недоліки сантехобладнання — умовні. Часто поширені плюси конструкції для конкретного простору не мають великого значення, а деякі мінуси й зовсім можуть стати позитивною рисою.
Три головні причини вибрати ванну
До традиційних чаш ставлять обґрунтовані претензії. Ванни займають багато місця. Часто планування визначає, яку модель вибрати і де її встановити. Це не завжди збігається з бажаннями власників будинку та з їхнім баченням зручного використання. Також для прийняття ванни потрібно більше води, а наповнення чаші займає багато часу. Крім того, це не найзручніше рішення для маломобільних і людей похилого віку. Так чому ж ванна залишається настільки популярною і затребуваною? Розберемо основні переваги сантехніки детальніше.
Wellness і spa в кожному будинку
Для чого призначена ванна? Не лише для гігієнічних процедур, але й для відпочинку та відновлення сил. Тепла вода, ніжна піна та спокійна атмосфера допомагають розслабитися та позбутися стресу. За відгуками любителів релаксу, посилити приємний ефект щоденної процедури допомагають м'яке або приглушене освітлення, а також аромалампи із заспокійливим, тонізуючим або заспокійливим запахом. Зміну інтенсивності освітлення і поличку для аромалампи можна передбачити при розробці дизайн-проекту, а можна — встановити сучасну сантехніку з розширеними функціями.
Компанія Ravak пропонує обладнати обрану модель:
- Ароматерапією. Щоб наповнити повітря ароматом, що бадьорить чи розслабляє, потрібно натиснути кнопку на пульті керування. Композиції ефірних масел впливають на організм за принципом цілющих інгаляцій. Опція доступна для гідромассажок.
- Хромотерапією. Чеська фірма розробила сумісний з акриловими ваннами пристрій Chromotherapy Н₂О Color. За підводне освітлення відповідає плоска лампа. На вибір пропонуються 7 відтінків, змінити які допоможе пневмокнопка. Щоб налаштуватися на медитацію, увімкніть фіолетове підсвічування, стати більш енергійним і впевненим — червоне, поліпшити настрій — помаранчеве. Позбутися стресу допомагає зелений колір, гармонізувати думки — синій, збільшити витривалість — жовтий, а нормалізувати психічні та фізіологічні процеси — білий (денне світло).
- Гідромасажем. Масаж водними та повітряними струменями благотворно впливає на стан шкіри, лімфатичну систему, покращує кровопостачання та тонус м'язів. Залежно від інтенсивності впливу процедура може бадьорити, заспокоювати або розслабляти. Кількість і тип форсунок залежить від виду гідромасажної системи.
Зверніть увагу! Визначити найбільш корисні процедури та їхню інтенсивність допоможе сімейний лікар.
Детальніше про гідромасажні ванни Ravak і фірмові серії ГМС читайте в статті: «Встановлення гідромасажної ванни: 7 етапів».
2 в 1: доукомплектація душовим куточком
У ванні також можна комфортно приймати душ. Обладнати душовий куточок допоможе душова система Ravak, в яку входять верхній, ручний душ із декількома режимами подачі води, термостатичний змішувач, шланг, штанга. Також можна використовувати просто верхній душ, роль якого виконує зафіксована на певній висоті ручна лійка.
Уберегти підлогу від бризок і калюж допоможуть скляні шторки. В асортименті бренду є шторки для прямокутних і асиметричних моделей. У цьому контексті варто акцентувати увагу на концепції Rosa. Асиметрична ванна чудово підходить для створення душового куточка в невеликій кімнаті. Продумані розміри та форма чаші дозволяє правильно використовувати простір, а широкий бортик замінює сидіння. У концепцію входять одно- і двоелементні штори, які герметично прилягають до стінки чаші.
Детальніше про лінійку Rosa — в відео:
Рішення 2 в 1 — зручніші, практичніші та функціональніші. Такі варіанти найчастіше обирають великі сім'ї: кожен може вибрати найбільш зручний спосіб гігієни.
Продумані рішення для правильного та нестандартного планування
Каталог компанії Ravak включає моделі різних форм і габаритів. Окремо стояча ванна Freedom допоможе підкреслити стильний інтер'єр просторого приміщення. Кутові розробки — оптимальний вибір для невеликих санвузлів. Асиметричні рішення будуть доречними як в компактних, так і в кімнатах з нестандартним плануванням. Прямокутні моделі — універсальні. Їх можна встановити біля стіни, в кутку або в іншому місці.
Про параметри, що впливають на підбір сантехніки, читайте в статті: «Як вибрати ванну?».
Три головні причини встановити душову кабінку
Серед мінусів душових кабінок виділяють складний монтаж (особливо якщо планується встановлення додаткового обладнання — гідромасажу, сидіння). Конструкція вимагає ретельного догляду, зокрема спеціальних засобів для чищення скляного полотна. Компактні моделі економлять простір, але незручні для кремезних людей. Які ж характеристики називають серед переваг виробів?
Раціональне використання місця
У невеликих або вузьких приміщеннях часто просто неможливо встановити ванну. У таких випадках кабіна для душу — єдиний вихід. Різноманітність моделей пропонує великі можливості для продуманої комплектації просторів з обмеженою площею.
Виділяють два основні різновиди душових кабінок:
- закриті. Це монолітні конструкції, які не потребують збирання. Вони мають стелю та вимагають вентиляції. Для їхнього встановлення потрібно тільки підключення до водопроводу та каналізації;
- відкриті. Збірні рішення, що складаються зі стінок, дверцят, піддону. В асортименті Ravak є і укомплектовані кабіни, і нерухомі стінки, комбінуючи які з дверима можна створити кабінку потрібного розміру. Розпашні двері використовують для створення душових у ніші.
Також варто відзначити розробки формату walk-in. Атипові рішення забезпечують зручний доступ у душову зону. Вони не мають піддону, злив обладнаний у підлозі. Такі варіанти використовують у невеликих кімнатах, якщо не підходять стандартні кабіни. Але особливо ефектний вигляд душові з вільним входом мають у просторих приміщеннях.
Ще один нестандартний варіант — кабіна з глибоким піддоном Sabina. Акрилова чаша з сидінням має антибактеріальне покриття. Цю модель можна назвати мініванною, оскільки завдяки глибині 27 см вона може використовуватися як дитяча або сидяча ванна.
Економія води та часу
Практичні кабінки вибирають цінителі мобільності й раціональності, які цінують час і не готові чекати, поки вода заповнить чашу. Прийняття душу — це швидко, зручно та економно. Витрата води під час процедури — істотно нижча, ніж при митті у ванні. У сучасних душових системах передбачені:
- точне регулювання напору та температури, що гарантує комфортний потік;
-
термостатичний картридж, який убезпечить від різких стрибків води з холодної на гарячу і навпаки;
Важливо! Моделі з термостатами оберігають від можливих опіків і особливо актуальні для сімей з маленькими дітьми. - різні режими подачі води, завдяки чому можна економно використовувати природні ресурси.
Ці характеристики особливо важливі при створенні функціонального й екологічного житла.
Безпека та комфорт
Функції душової кабіни можна значно розширити за рахунок арома- і хромотерапії, гідромасажної панелі. Про перші дві опції розказано вище, а можливості панелей включають:
- Форсунки для масажу (їхня кількість і тип відрізняються в різних моделях).
- Змішувач із блокуванням від дітей.
- Захист від водного каменю EasyClean.
- Верхній душ (режими: водоспад, тропічний дощ).
- Ручну 3-режимну лійку.
- Поличку для засобів гігієни.
Кабінка зручна для літніх і маломобільних людей. Для більшої зручності її можна обладнати сидінням Ravak, яке витримує до 150 кг і за необхідності складається до стіни. Полегшити доступ у душову зону допоможе піддон із низьким бортиком, а попередити травми — протиковзкий килимок.
Щоб спростити догляд за скляними стінками, фахівці чеської фірми розробили спеціальний засіб — Ravak AntiCalc Conditioner. Він перешкоджає утворення водного каменю на поверхні загартованого скла.
Визначитися з моделлю кабіни для душа допоможе «Рейтинг кращих 10 душових кабін Ravak».
Висновки
Плюси та мінуси сантехнічних виробів можна коротко звести до таких пунктів:
Характеристики |
Ванна |
Душова кабіна |
Переваги |
|
|
Недоліки |
|
|
Які характеристики будуть вирішальними, залежить від конкретного дизайн-проекту. Вибрати модель допоможуть наші менеджери, а правильно встановити обладнання — фахівці сервісного відділу.
- Комментарии