Ванна в спальні: особливості встановлення та використання
Навіщо встановлювати ванну в спальні? Наскільки практично об'єднувати житлову та санітарну зони? Чи можна монтувати ванну в спальні типової квартири? Яка сантехніка підходить для розміщення в житловій кімнаті? Які переваги та недоліки такого інтер'єрного рішення? Давайте шукати відповіді разом.
Модний інтер'єр часто суперечливий, а нестандартні рішення сприймаються неоднозначно. Прикладом спірного тренду є ванна в спальні. Хтось з інтересом придивляється до такої комбінації, хтось ― категорично відкидає тенденцію. Хай там як, але об’єднані санітарна та житлова зони міцно закріпилася в інтер'єрній моді. Тим більше, що новим віянням розташування ванни в кімнаті можна назвати лише умовно. Зазначений прийом активно використовувався в класичних оформленнях знатних будинків, а сьогодні служить прямою вказівкою на шляхетні часи. Причина встановлення купелі в спальні очевидна: сторіччя тому житло не передбачало окремої кімнати з належними умовами для гігієни. Встановлені в теплому приміщенні чаші наповнювали та спустошували відрами. Сьогодні ж водні процедури стали набагато зручнішими та доступнішими. Розгляньмо особливості монтажу ванни в житловому приміщенні, а також розберімо «за» та «проти» такого функціонального підходу.
Зміст:
Тренди в плануванні житлових приміщень
2020 рік дав поштовх для перегляду функціональності житла. Дизайн інтер'єру стає більш індивідуалізованим і орієнтованим на комфорт. Зонування простору передбачає з одного боку швидкий доступ до всіх частин будинку, а з іншого ― забезпечення особистої затишної зони. На тлі цього актуальнішим стає відкрите планування. Функціональні області виділяються за допомогою оздоблювальних матеріалів, освітлення, подіумів, стелажів, полиць, а також перегородок та інших некапітальних конструкцій. Відсутність звичних «роздільників» ― стін і дверей ― дозволяє економити площу та створювати практичні житлові простори.
Читайте також: «Як спроектувати ванну кімнату?»
Об'єднання кухні та вітальні або єдиний простір квартир-студій вже не сприймаються як дивина. Спальня з ванною трохи не вписується в подібне функціональне зонування, оскільки така комбінація заснована на особистому комфорті й емоційній складовій. Розслаблення, відпочинок, відновлення сил вимагають особливої атмосфери. Ванна і спальня ― інтимний простір, тому в їх інтеграції є логіка. Водночас дизайнери підкреслюють: ванна в кімнаті ― це в першу чергу елемент обстановки, який додає шарму різностилістичним інтер'єрам. Наскільки справедливим є твердження декораторів? Чи варто виносити сантехніку в житлову частину будинку або все ж краще залишити «мокру зону» в окремому приміщенні?
Цікаво: «Дизайн або сантехніка: з чого почати проектування санвузла»
Плюси та мінуси розміщення ванни в спальні
Ванна кімната в спальні має такі переваги:
- Настрій і релакс. Якщо потрібно швидко помитися ― вибирають душ, якщо розслабитися ― приймають ванну. Розташована поруч із ліжком купіль сприяє повноцінному відпочинку від рутинних турбот. Поніжитися у ванні, спостерігаючи у вікно за нічним зоряним небом, а потім лягти в ліжко ― чудове завершення напруженого дня. Хто відмовиться від комфортного та камерного особистого простору, в якому панує заспокійлива атмосфера?
- Богемний інтер'єр. Встановлена в житловій кімнаті купіль нагадує про традиційні знатні будинки. І класична модель на ніжках, і лаконічна сучасна розробка підкреслюють індивідуальність і богемність обстановки. Цінителі ексклюзивних рішень вибирають унікальні ванни або замовляють сантехніку в єдиному екземплярі, щоб створити артистичний інтер'єр з особливим характером.
- Енергоефективність. При комплектації обстановки використовують поняття енергоефективності. Сенс його полягає в тому, що дії повинні бути простими та приносити максимальний результат. Розслаблення при мінімумі зусиль відмінно співвідноситься із зазначеним принципом.
- Розширення площі кімнати. Об'єднання ванної кімнати та спальні дозволяє вивільнити площу, яку займала стіна. Більше простору ― більше комфорту.
Повернімося до твердження дизайнерів, що спальня і ванна кімната ― це більше про декоративність і статусність, ніж про функціональність. Окрема санітарна кімната пропонує всі умови для щоденної гігієни. Відкрите планування не передбачає такої можливості, тому перед складанням дизайн-проекту рекомендуємо ознайомитися з недоліками суміщеного простору. До аргументів «проти» відносяться:
- Складнощі з перенесенням комунікацій. Далеко не в кожній квартирі можна встановлювати ванну в житловій частині.
Важливо! Самовільне перенесення «мокрої зони» не затвердять у БТІ. Розширення кімнати для монтажу сантехніки можливе тільки за рахунок нежитлової площі (комори, коридору). Перед початком ремонту необхідно узгодити перепланування приміщень і отримати відповідні дозволи.
-
Необхідність вологозахищеного оздоблення. У критиків суміщеного простору виникає закономірне питання: як митися в встановленій у кімнаті ванні, щоб не розплескати воду? Якщо планується постійне використання сантехніки за призначенням, необхідно подбати про шторку і правильне оздоблення підлоги. Найбільш практичне рішення ― монтувати біля купелі трап, але в квартирах із цим виникають складності. Ще варіанти: облицювати підлогу біля чаші плиткою або тиковим деревом. Якщо ж ванна буде використовуватися лише зрідка, то можна обійтися і звичайним паркетом: від декількох крапель, які швидко приберуть, покриття не зіпсується.
Важливо! Незалежно від обраного оздоблення гідроізоляція підлоги обов'язкова.
- Додаткові витрати на теплу підлогу та якісну вентиляцію. У великому приміщенні вода в ванні остигає швидше. Вирішити цю проблему допомагає тепла підлога або індивідуальний регулятор опалення. Водні процедури також спричиняють підвищену вологість, тому встановлення сантехніки можливе лише в кімнаті з ефективною вентиляцією.
- Шум і незручності для інших членів сім'ї. Купіль біля ліжка ― це все ж рішення для індивідуального простору. Шум води може заважати іншим членам сім'ї.
Варіанти розташування ванни
Якщо говорити про суміщену з санвузлом спальню, то перше, що спадає на думку, ― це окремостояча ванна. Краса такої сантехніки розкривається завдяки вільному простору. Овальні, прямокутні або моделі фантазійної форми передбачають встановлення як біля вікна або ліжка, так і в кутку чи будь-якому іншому місці.Стаття по темі: «Окремостоячі акрилові ванни Ravak ― візуальні якорі обстановки»
Однак дизайнери не обмежуються тільки моделями з вільним монтажем і пропонують також обладнати в суміщеному просторі повноцінну зону водних процедур. Серед популярних варіантів числяться:
- встановлення разом із ванною невеликого душового куточка. Кабінка розширює функціонал приміщення і робить щоденну гігієну простішою;
- комплектація санвузла. Найзручніший варіант ― облаштування повноцінної ванної кімнати з пристінною ванною, душовим куточком, меблями для зберігання гігієнічних засобів, зафіксованим на стіні умивальником, дзеркалом. Таке рішення вимагає умовного зонування. Щоб візуально розділити функціональні частини кімнати, використовують фальш-стінки, напівпрозорі екрани, штори, мобільні ширми й інші перегородки, що не скрадують простір і забезпечують швидкий доступ.
В асортименті чеського бренду Ravak представлені готові рішення для ванних кімнат різних форматів. Дизайнерські концепції включають все необхідне для створення стильної, функціональної та безпечної санітарної зони.
- Комментарии