Як правильно вибрати умивальник для ванної кімнати: 5 орієнтирів
Коли справа доходить до вибору умивальника в ванну, більшість покупців просто губиться: як серед усього розмаїття моделей вибрати правильний? Орієнтуватися тільки на зовнішній вигляд виробу не варто. Тут важливо поєднати дизайн із функціоналом і правильною конструкцією. Кілька порад — в нашому огляді.
Ремонт завершився, кахлі укладено, труби підведені. Саме час розпочати оснащення ванної кімнати. Один із найважливіших елементів обстановки — умивальник. Для нього, швидше за все, вже підготовлено місце, тому можна відразу переходити до параметрів виробу:
- Якщо це основна раковина, то варто придивитися до приладів зі стандартними розмірами. У кожного виробника є, крім них, і великорозмірні раковини для просторого приміщення, і міні-умивальники для туалетних кімнат.
- Ріст людини може служити орієнтиром, на якій висоті фіксувати обладнання. Зазвичай раковина встановлюється на відстані 80-85 см від підлоги.
- За типом конструкції умивальники поділяються на «тюльпан», консольні та вбудовані моделі.
- Важливим показником вважається матеріал. Хоч ми звикли до фаянсових і порцелянових виробів, варто придивитися до інших варіантів: обладнання з металу, кераміки, скла, каменю.
- Ціновий сегмент теж має значення. Багато виробників пропонують як лінійки бюджетних, так і преміальних умивальників.
Корисно прочитати: Рейтинг 10 кращих умивальників від Ravak — європейського виробника
Типи умивальників
- Консольний тип. Конструкція кріпиться на кронштейнах, всі відводи і підключення ховаються за нижнім елементом раковини, що прилягає до стіни. Під умивальником такого типу, наприклад, Ravak BeHappy II, достатньо місця, щоб поставити невелику етажерку, кошик з білизною або засоби для чищення. Підвищені вимоги в цьому випадку — тільки до конструкції стіни. Так як обладнання важке, стіна повинна бути міцною, щоб витримати чималу вагу виробу.
-
Тюльпани. Зручний базовий варіант, легко монтується і недорогий. Усі комунікації проходять всередині колони-п'єдесталу, на якій розташовується сама чаша.
- Вбудований тип. Зручність цього варіанту — в різноманітті чаш, стільниць і шаф під раковину. Для просторих ванних приміщень такі умивальники вважаються оптимальним варіантом. Прикладом може служити модель Ravak CLASSIC 600. Вони функціональні, зручні, допомагають реалізувати дизайнерські рішення.
Це далеко не всі різновиди умивальників. Є врізні моделі, настінні, з напів утопленими чашами, плоскі та чашоподібні. Але такі оригінальні раковини вимагають відповідного інтер'єру та значної площі.
Цікава інформація: Як вибрати ванну?
Форма умивальників
Зазвичай раковини мають стандартну форму — прямокутну, овальну, іноді квадратну. Це обумовлено необхідністю економити площу і не захаращувати тісний простір ванної кімнати. Ці ж характеристики притаманні й кутовим трикутним умивальникам.
Але якщо приміщення санвузла просторе, то можна встановлювати моделі оригінальні та нестандартні, такі як Ravak AVOCADO L. Вони часто виготовляються схожими на амфори, мушлі, вазони, а іноді мають абсолютно неймовірну форму. Тут головне — дотримати рівновагу із загальним інтер'єром ванної, а функціонально такі умивальники нічим не відрізняються від звичайних моделей.
Може стати в пригоді: ТОП-10 кращих акрилових ванн Ravak
Матеріал виробів
Більшість обладнання виготовлена з порцеляни або більш дешевого фаянсу. Деякі виробники пропонують вироби з композитних матеріалів: наприклад, модель Ravak Rosa 600 виготовлена з литого каменю. Такі варіанти характеризуються приємним дизайном, їх зручно чистити, вони не схильні до подряпин і поглинають шум водяного потоку. Але якщо хочеться додати ванній незвичайного колориту, можна передбачити в дизайн-проекті приміщення раковини з нетривіальних матеріалів (недешевих):
- Скла. Елегантно, оригінально, дорого. Такі вироби вимагають ретельного полірування, постійної чистки, а їхні експлуатаційні якості мають великий мінус — виріб крихкий, тріщина або скол псують зовнішній вигляд і знижують естетичну цінність.
- Дерева. Розкішні умивальники, екологічні та міцні. Чаші з дерева вкриваються спеціальними розчинами, що не дозволяють раковині протікати або розсихатися. Використовують такі моделі в класичному інтер'єрі, і коштують вони чимало.
- Каменю. Ідеальне обрамлення для води. Кам'яні чаші мають екзотичний і благородний вигляд. Догляд за ними потрібен постійний: мильні сліди і водяні бризки роблять раковину неохайною. Ціна — значна, тому якщо є бажання мати саме такий умивальник, можна зупинитися на моделі зі штучного каменю. Моделі з литого каменю не менш ефектні, але коштують набагато дешевше.
Це цікаво: ТОП-5 гідромасажних систем Ravak
Розміри
Дуже важливо не помилитися з габаритами виробу. Занадто широкий умивальник може загородити корисний простір санвузла і спричинити дискомфорт. Кожний виробник сантехобладнання розробляє вироби з урахуванням ванних кімнат різної площі.
Для стандартних санвузлів сучасних квартир пропонується великий вибір раковин із базовими розмірами 60/40 см. Звичайно, в просторій ванній кімнаті з високими стелями типовий умивальник матиме безглуздий і непропорційним вигляд. Тому існують габаритні вироби, аналогічні Ravak RING 1000, які впишуться в великий простір більш органічно.
Комплектація виробів
Кожен умивальник потребує додаткових елементів. У деяких моделях комплектуючі входять у набір, а іноді їх потрібно докуповувати.
- Для врізних раковин необхідна тумба. Зазвичай виробник пропонує чашу разом із тумбою, але якщо з часом захочете змінити меблі, то можна придбати нові.
- Окремо може купуватися і п'єдестал для «тюльпанів». Головне, щоб він був того ж кольору і матеріалу, що і чаша.
- Сифон, що монтується у зливі чаші, зазвичай входить у комплектацію, бо не завжди цей механізм підходить до інших раковин.
- Чаша зазвичай доповнюється пристроєм зливу-переливу.
- Для нестандартних раковин можуть бути додані в комплект дзеркала, полички, тримачі рушників.
Ціни (бюджетні, середній ціновий сегмент, дорогі)
Навіть якщо користувач не має значної суми для придбання умивальника, він може знайти достойні моделі у відомих виробників. Фахівці застерігають від купівлі дешевих варіантів невідомого походження, а також виробів, які швидко тріскаються і покриваються плямами.
Кожен виробник орієнтується на середнього покупця. Саме в цьому сегменті зазвичай представлені інноваційні технології, цікаві дизайнерські рішення, експериментальні матеріали.
Умивальники преміум-класу відрізняються, в основному, незвичністю форм і унікальністю матеріалу. В цій категорії можна знайти твори сантехнічного мистецтва з каменю або скла, призначені для розкішних апартаментів і приватних будинків.
Радимо прочитати: Як спроектувати ванну кімнату?
Труднощі вибору
І все-таки, незважаючи на доступність інформації про сантехніку, відгуки інших користувачів і рекламу, вибір зробити непросто. Не тому, що моделей мало, а тому, що їх занадто багато. І всі такі красиві, витончені, і всі подобаються, і всі підходять.
Зробивши строгий відсів за розмірами, ціною і технічними параметрами, визначте відповідні моделі та покажіть їх своїм близьким. Можливо, спочатку це не допоможе вибрати, але після встановлення обраний умивальник радуватиме все сімейство.
Подивитися відмінності між моделями можна в таблиці:
Умивальник |
Опис і форма |
Особливості |
Підвісний |
Монтується до стіни на кронштейнах. Підведення і злив йдуть у труби, розташовані за стіною, арматура ховається за напівп'єдесталом. Форма чаш — напівкругла, овальна, прямокутна. |
Змішувач вбудовується в прилеглу до стіни полицю раковини. |
Вбудований |
Чаша втоплена в стільницю, всі комунікаційні підводи приховані в тумбі. Форма чаш — овальна, прямокутна, напівкругла. |
Економиться простір за рахунок тумби під чашу — не потрібно додаткових шафок і етажерок. |
Накладний |
Чаша з плоским дном, зазвичай розміщується над пральною машиною або невеликим шафкою. Форма чаш — напівкругла, кругла, овальна, прямокутна. |
Змішувач для таких моделей зазвичай вмонтований в стіну. |
- Комментарии