Особливості встановлення та розміщення окремостоячої ванни в санвузлі
Встановлення окремо стоячої ванни може стати родзинкою інтер'єру санвузла. Для задоволення запитів клієнтів провідні виробники пропонують такі моделі в широкому асортименті.
Встановлення окремо стоячої ванни може стати родзинкою інтер'єру санвузла. Для задоволення запитів клієнтів провідні виробники пропонують такі моделі в широкому асортименті. Це дозволяє стильно оформити класичну або сучасну ванну кімнату. Про особливості та переваги продукції Ravak можна почитати тут. Сьогодні ж ми пропонуємо вивчити, як встановити окрему ванну і правильно розпланувати простір.
Зміст:
Особливості плануванняr>
Щоб отримати ергономічний і функціональний простір для прийняття водних процедур, важливо заздалегідь продумати планування. У великих за площею приміщеннях окрему ванну можна встановити по центру і зробити її ключовим елементом обстановки. Це забезпечить круговий доступ до чаші. Також допускаються інші варіанти відповідно до дизайнерської задумки. Обмеження становить тільки допустимість підведення в обране місце комунікацій: подачі води і каналізації. В умовах обмеженого простору, в маленьких кімнатах можна провести пристінний монтаж окремо стоячої ванни. Також допускається установка в нішу.
Для отримання ергономічного приміщення слід дотримуватися рекомендацій щодо оптимальних параметрів до найближчих об'єктів. Так, краще, якщо окрема ванна відсунута від стін або іншого обладнання на відстань не менше 50 см (крім випадків пристінного встановлення).
Для вибору місця встановлення значення має і тип змішувача. Оптимальним рішенням є спеціальні підлогові вироби, вони дають змогу розташовувати чашу в будь-якому обраному місці. При пристінному монтажі допускається застосування настінних вбудованих змішувачів. Ще один доступний варіант - моделі з фіксацією на бортику ванни. Стильно і цікаво виглядають каскадні вироби. Крім того, вони забезпечують подачу води широким струменем. Але не у всіх чаш є можливість проведення такої фіксації.
Способи монтажу
Залежно від специфіки моделі та особистих поглядів на естетику приміщення, встановлення окремостоячої ванни на підлогу може проводиться різними способами:
- класичним. Рівна основа без ніжок передбачає установку безпосередньо на підлогу в будь-якому місці кімнати. Однак у такому разі комунікації мають бути заглиблені. Це слід враховувати при бажанні вибрати таку ванну для санвузла в багатоквартирному будинку. Подібні моделі окремо розташованих ванн користуються підвищеним попитом. Вони можуть застосовуватися при оформленні санвузлів різної стильової спрямованості. Широкий їхній вибір представлений у каталозі бренду Равак;
- пристінним. Установка виконується уздовж будь-якої зі стін кімнати. При цьому слід заздалегідь продумати підключення окремостоячої ванни до каналізації та водопроводу. Саме в пристінних моделях можливий монтаж змішувачів на бортик;
- кутовим, пристінним. Такий варіант дозволяє стильно і нетривіально оформити ванну кімнату, підкреслити індивідуальність інтер'єру. При цьому чаша займе один із вільних кутів і не потребуватиме багато додаткового вільного місця. Подібний спосіб монтажу варто розглянути при оформленні приміщення невеликої площі.
Порядок робіт зі встановлення та підключення
Зазвичай повна інструкція з підключення входить у комплект поставки ванни. На підготовчому етапі слід зібрати потрібні інструменти та матеріали, придбати відповідний змішувач. Подальша послідовність дій залежить від особливостей обраного варіанту підключення окремостоячої ванни, але в основному вона включає етапи:
- приховане підведення комунікацій. Для внутрішнього підведення труб водопостачання та каналізації в підлозі створюються штроби. При цьому відведення стоків має обов'язково проводитися самопливом. Для цього передбачається укладання труб під ухилом. Не менш важливо забезпечити надійне з'єднання фітингів, щоб у процесі експлуатації не було протікання. Тільки після цього можна проводити заливку підлоги;
Важливо! Якщо умов для прихованого монтажу немає, то оптимальним рішенням стане облаштування подіуму.
- встановлення чаші. Вона проводиться відповідно до інструкції виробника. При цьому важливо переконатися в надійності фіксації, відсутності перекосів;
- підключення комунікацій. Як правило, злив-перелив є частиною конструкції чаші і його досить з'єднати з каналізаційним розтрубом. Для надійності використовують спеціальні герметики. Також проводиться під'єднання підлогового або настінного змішувача;
- перевірка працездатності обладнання. Після закінчення монтажу важливо набрати повну чашу води і переконатися в якості роботи підвідних і відвідних мереж, відсутності слідів протікання.
Як видно, монтаж ванн, що стоять окремо, відрізняється від традиційного і вимагає певних знань і навичок. Його монтаж краще продумувати заздалегідь, проводити на стадії будівництва або капітального ремонту, продумувати можливість прокладки труб, підведення комунікацій до місця подальшого розташування чаші. Стильну модель, змішувач і необхідні комплектуючі легко придбати в інтернет-магазині бренду Равак.
- Комментарии