Висота змішувача над ванною Ravak: стандарти й особливості
Наскільки важлива відстань між змішувачем і ванною? Як уникнути зайвого шуму та бризок при наповненні чаші? Які рекомендації слід враховувати під час встановлення сантехніки? Читайте далі, щоб розібратися з цими питаннями.
Зручність санвузла визначається не тільки практичністю дизайн-проекту та надійністю сантехніки. Не менш важливим є те, наскільки правильно встановлено обладнання. Щоб при наборі води у ванну не було шуму, бризок і, як результат, калюж на підлозі, слід вибрати відповідний змішувач і встановити його на правильній висоті. Якою ж має бути висота встановлення змішувача над ванною? Давайте розбиратися разом.
Зміст:
Стандарти встановлення
Кожна модель змішувача комплектується докладною монтажною інструкцією, однак при підключенні обладнання слід враховувати загальноприйняті рекомендації. Стандарти з встановлення змішувача над ванною регламентуються Державними будівельними нормами В.2.5-64: 2012. Ці нормативи розроблені на основі будівельних норм і правил (СНиП) 3.05.01-85 і європейських норм EN 15316-3-3: 2007, CEN/TC 164 WG 2 N 0393: 2006-11-09 щодо систем водопостачання та опалення в житлових будинках і місцях загального користування.
Відповідно до зазначеного документа, при монтуванні слід дотримуватися таких показників:
- 25 см ― відстань між горизонтальною віссю крана та бортиком чаші;
- 80 см ― висота від змішувача до підлоги.
Важливо! Наведені дані мають рекомендаційний характер і розраховані на середньостатистичну дорослу людину. Норми не забороняють встановлювати обладнання згідно з потребами конкретного користувача.
Висота монтажу змішувачів Ravak
На місце монтування кранів впливають такі важливі фактори, як:
- місце розташування водопровідних труб;
- тип ванни;
- стилістика інтер'єру й особисті уподобання господарів будинку.
Також слід враховувати і функціональність обладнання. Наприклад, якщо планується використовувати один змішувач для ванни й умивальника, потрібно створити комфортну зону вмивання. Стандартною висотою змішувача над раковиною вважаються ті ж 25 см, але важлива й довжина поворотного «гусака».
Зверніть увагу! Важливо враховувати саме кінцеву висоту над чашею, оскільки висота ванни може змінюватися при встановленні.
Ще один важливий критерій ― спосіб монтажу змішувача. Особливості фіксації сантехніки часто вносять корективи в стандартні рекомендації, але не заважають у створенні ергономічного простору. Про те, як встановити кран над ванною, розказано далі.
Читайте також: «ТОП-10 кращих змішувачів для ванн Ravak».
Настінні
Звична і практична модель кріпиться на виведені зі стіни водопровідні труби. Простий монтаж і зручне керування ― головні причини популярності такої конфігурації. За відгуками, відстані в 15-20 см від бортика цілком достатньо для зручного використання виробу.
Компанія Ravak розробила одноважільні та термостатичні моделі. Перший варіант може бути доповнений перемикачем на душ і дозволяє змінювати силу й температуру потоку за допомогою одного важеля, а другий ― підтримує задану температуру автоматично.
На вибір пропонуються рішення з фіксованим і поворотним виливом різної довжини. Так, компактний змішувач Suzan SN 022.00/150 підходить для невеликих санвузлів, а модель Rosa RS 051.00/150 можна використовувати і для ванни, і для умивальника.
Вбудовані
Представники цієї категорії особливо актуальні для ванн, поєднаних із душовим куточком. Оскільки більша частина конструкції при монтуванні ховається в нішу, такі моделі займають мінімум корисного простору. Ергономічна форма виливу та панелі з важелем керування, а також відсутність гострих кутів мінімізують ймовірність випадкових ударів.
Точні розрахунки монтажу вказані в інструкції до кожного змішувача. Якщо говорити про висоту над чашею ванни, то сантехніка встановлюється так, щоб кожен член сім'ї міг безперешкодно налаштовувати струмінь.
Врізні
Усе більшу популярність мають змішувачі, які врізаються в бортик ванни. Для таких виробів немає загальних рекомендацій. У цьому випадку відстань змішувача від ванни визначається індивідуальними потребами та дизайн-проектом. При виборі обладнання слід орієнтуватися на висоту та конфігурацію виливу.
У каталозі Ravak є три моделі з врізним встановленням. Змішувачі укомплектовані ручною лійкою і мають каскадний вилив. Дизайнери й інженери бренду створюють не тільки зносостійке та функціональне, а й стильне обладнання для сучасного санвузла. Оригінальна сантехніка обов'язково стане прикрасою лаконічного інтер'єру.
Підлогові
Окремостояча ванна підкреслює шляхетність обстановки, але при цьому вимагає особливого змішувача. Для його підключення потрібно попередньо підвести комунікації під підлогою в певну точку кімнати. На якому рівні від краю чаші буде розташовуватися вилив, залежить від висоти бортів ванни.
Детальніше про такий тип ванн ― в статті «Окремостоячі акрилові ванни Ravak ― візуальні якорі обстановки».
В активі компанії ― три моделі для ванни з вільним встановленням. Chrome CR 080.00 і FM 081.00 з Г-подібним виливом впишуться в інтер'єр у стилі лофт, мінімалізм, кубізм, брутализм, індастріал, а поціновувачам відсилань на традиційну естетику рекомендуємо звернути увагу на FM 080.00 з С-подібним виливом.
Особливості змішувачів для ванни Ravak
Усі розробки чеської компанії забезпечують належний рівень комфорту. Серед головних переваг сантехніки для ванни слід виділити:
- Зносостійку конструкцію. Змішувачі виконані з міцної латуні, корпус ― хромований. Покриття стійке до подряпин, сколів, потертостей і робить зовнішній вигляд виробів більш акуратним.
- Гарантія на 5 років (на змішувачі з колекції Suzan ― 2 роки). Спеціалісти сервісного центру забезпечують гарантійне та післягарантійне обслуговування.
- Унікальний стиль. Над створенням сантехнічного обладнання працюють команди дизайн-студій Design Storz і Nosal Design Studio. Дизайнери проектують функціональні рішення, які є актуальними для десятка напрямів сучасного стилю.
- Комментарии